Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerváltás esetén mikorra...

Gyógyszerváltás esetén mikorra várhatok változást? Nagyon meg vagyok ijedve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos gyógyszert kellett váltanom,mert kivonták a forgalomból azt,ami nekem bevált,és már csak keveset kellett szednem belőle.

Kiújultak újra a félelmeim,a depresszióm,és emiatt szinte kezdhetem előlről az egészet. :( Kegyetlen.

Mikorra várható,hogy változik jobb irányba a dolog?


Köszönöm



2020. júl. 7. 13:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%

A szenvedés addig tart amíg meg nem szokod az újat

Nemtudom milyen gyógyszert szedsz, de a phszihiátriai gyógyszerek nagy többségét nem szabad azonnal abbahagyni, olvasd el a betegtájékoztatót ezzel kapcsolatban

2020. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam az orvosnál,mert már nagyon rosszul voltam. A kivont gyógyszert nem lehet pótolni,írt egy hozzá legközelebbit,de nem vált be. (Miagen),mellette szedtem Rudotelt,hogy tudjak normálisan aludni. De nagyon nem volt jó. Tegnap voltam nála,hogy találjunk ki valami megoldást,most úgy kell szednem péntekig,hogy este 1db 10mg-os Miagen,1db 75mg-os Faxiprol (erről előtte még sosem hallottam),és 1db 0,5-ös Rivotril a Rudotel helyett. Reggel 1 fél Rivotril,délben 1 fél Rivotril,ezt kell péntekig csinálni,és hívni majd.

De borzasztóan érzem magam. :(

2020. júl. 7. 13:29
 3/29 anonim ***** válasza:

Egyenlőre szedd a gyógyszert, egy - két hét kell mire az agy átáll az új gyógyszerre

Viszont ha beteg vagy az új gyógyszertől több mint egy-két hétig, akkor azt le kell cserélni

És olvasd el a régi gyógyszered betegtájékoztatóját mert lehet, hogy hirtelen raktad le a régi gyógyszert és az nem jó a phszihére nézve,egy hét leszokási-átszokási idő kell általában (de mondjuk mostmár mindegy ha egyből elkezdted a másikat szedni)

2020. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Ha váltás történik akkor nem kell fokozatosan az elhagyás. Sajnos itt az áll fent, hogy a bevált hatóanyagot nem sikerült pótolni. Azt nem értem mondjuk, hogy ha nem jó a Miagen miért erőlteti.
2020. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Neked ez tapasztalat?


Muszáj volt sajnos,mert mentem a gyógyszertárba kiváltani,és közölték,hogy a régi megszűnt. Beszéltem az orvossal,és mondta,hogy akkor erre átállít,nézzük meg,hogy mi lesz péntekig.

2020. júl. 7. 13:38
 6/29 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló,azt én sem. Azt mondta,ha ez a Faxiprol beválik,akkor minden mást el lehet majd hagyni mellőle szépen lassan.
2020. júl. 7. 13:40
 7/29 anonim ***** válasza:

Akkor várd meg a pénteket

Nekem volt olyan gyógyszerem amitől komolyan azt hittem, hogy meg fogok halni olyan beteg voltam tőle, pedig ez egy tavaly frissen kiadott gyógyszer mégsem volt jó nekem

2020. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
És mi történt utána?
2020. júl. 7. 13:45
 9/29 anonim ***** válasza:
Utána gyógyszert cseréltünk mert visszamentem az orvoshoz és megszűntek az iszonyatos rosszullétek
2020. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
És neked mi segített,hogy kibírd ezt az időszakot? Alig bírok dolgozni,étvágyam kb semmi. Hihetetlen.
2020. júl. 7. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!