Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem emlékszik az életünk...

Nem emlékszik az életünk legfontosabb pillanataira. Ez normális?

Figyelt kérdés
Párom 26 éves 4 éve élünk együtt. Nem szeret beszélgetni így minden próbálkozásom ellenére is nehezen ment a kommunikáció sokáig. Kiderült hogy nem emlékszik sokmindenre amire úgy gondolom kellene, többek közt arra sem hogyan találkoztunk először, az első gyerekünk születésére sem különösen azon kívül hogy ott volt, nem emlékszik milyen volt mikor először fogta aludt vagy ébren volt, abszolút semmi nincs meg. Hozzáteszem nagyon durva szülés volt és valószínűleg nagyon stresszes volt de szerintem ez akkor sem normális. Kérdeztem régi emlékekről, arra sem emlékszik hogyan és mikor kapta az első és egyetlen kutyusát, arra sem mikor született az anyja apja, nagyon sok fontos emlék legyen az szép vagy csúnya egyszerűen eltűnt. Ha elmondom sem ugrik be neki ebből az elmúlt 4 évből sem, azelőtt pedig pláne. Igyekszem sokat beszélgetni vele, nézegetünk fényképeket, van az között is néhány amikre nem emlékszik, nem tudja hol készült és kikkel voltunk. Egyébként nem volt sosem jó tanuló, évek óta énekelem esténként a kislányunknak ugyanazt az altatót és mai napig nem tudja a szövegét pedig nem bonyolult. Régebben azt hittem hogy csak lustaságból mondja hogy nem emlékszik de bármilyen hihetetlen minden erőlködése ellenére sem jönnek elő bizonyos emlékek. Valaki tapasztalt már hasonlót? Lehet ezt valahogy kezelni? Létezik hogy ilyen fiatalon alig emlékszik valamire az életéből?

2020. júl. 7. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem nagyon maradnak meg a hosszútávú emlékei. Egyébként én is ilyen vagyok, gyerekkoromról csak villanásokban tudok emlékeket.
2020. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szerintem egy orvost nem árt megkérdezni.
2020. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De téged megismer legalább?
2020. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy annak ellenére hogy minden nap lát mivel együtt élünk nem tudna olyan leírást adni rólam hogy le tudjanak rajzolni. Nem csak engem, senkit. Elég furcsa nekem így ez a helyzet, mintha az életünket csak én élném. Azt mondta úgy képzeljem el az agyát hogy van egy bizonyos kapacitása és ha megtelt az új információkkal akkor törli a régit.
2020. júl. 8. 00:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Mintha rólam beszélnél, 40 elmúltam, de én sosem érzékeltem ennek a mindennapokban hátrányát. Egyébként érdekelne engem is, hogy ez normális -e.
2020. júl. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ott van a bibi, hogy nem veszel tudomást a két nem merőben más agyfelépítéséről. Ami egy nőnek meghatározó emlék, a férfiaknak semmi. A férfi agya a család/nemzetség túlélésére van kihegyezve. Azt jegyzi meg, ami a túlélés szempontjából fontos lehet. Jellemzően tehát azt, ami nem úgy sikerült, ahogy az elvárható lett volna, hiszen túlélés szempontjából ennek van jelentősége. Szarik a dátumokra, még a saját gyerekei születésnapját is csak sokadjára jegyzi meg. Ugyanakkor a legkisebb részleteit is fel tudja idézni pl egy régvolt veszekedésnek, vitának, vagy fiaskónak.
2020. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!