Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barbara a nárcisz coach segített?

Barbara a nárcisz coach segített?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 18:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%
Az ki?
2020. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Nácrisz kócs, édes f*szom hogy már mindenféle kócs létezik ebben az országban. Szerény véleményem szerint ez az egész "kócsing" úgy ahogy van egy rohadt nagy szélhámoskodás...
2020. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Kettes miért gondolod ezt? Én úgy látom egyre nagyon szükség/igény van rá. Persze nem a kóklerekre gondolok, hanem akik valós szakértelemmel rendelkeznek.
2020. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
4%
Mi vaan? És nem vagyok Barbara!
2020. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nagyon jó a videósorozata. Sokat segít. Viszont fontos,hogy hárításra nem szabad használni, és nárcisztikusnak nevezni azokat, akikkel nem jövünk ki. A coachokra nagy szükség van, sok köztük a nagyszerű.
2020. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5# Biztos van sok nagyszerű coach.

De, amivel ő foglalkozik az már nem tartozik a tevékenységei közé. Amit csinál az a pszichológia szakterülete!

2020. júl. 18. 10:02
 7/24 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy megtévesztő. Azt senki nem gondolhatja, hogy egy 6 hétvégés coach tanfolyam megtanít arra, hogy komoly a legkomolyabb személyiségzavarokkat kezelje.

A 2# válaszoló írta meg a lényeget.

2020. júl. 18. 10:15
 8/24 anonim ***** válasza:
55%
A coach-ing nem szèlhámoskodás, nagyon sokan hasznát veszik, akinek nincs szüksége pszichológusra, csak egy kis iránymutatásra. Az tény, hogy leginkább a businnes részen tud érvényesülni, de ne méltassuk már ilyen nevekkel azokat a területeket, amikre alapvetően nem látunk rá.
2020. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
88%

Gyura Barbara a Nárciszcoach, alapvetően Sam Vaknin (elmondása szerint ő a mentora) könyveit és online is megtalálható videó anyagait használja fel a saját videóinál. Ha valaki tud angolul, akkor Sam Vaknin videóit megtalálja Youtube-on, és köyveit is meg tudja rendelni online.

Sam valóban szakképzett, pszichológia professzor (többek között), a nárcizmus témájával is már legalább 15-20 éve foglalkozik. Több, mint egy coach.

Maga a coachság elég túlhájpolt dolog, de ez a nárcisztikusozás is nagyon divatos topik. Barbara is meglátta a piaci rést ezen a területen Magyarországon, de ő már inkább a kodependensekre és a borderline személyiségzavarosokra fókuszál, magyarán ők a célközönség, azok, akikre a bizniszt építi. Mert bizony jól építi. :)

Még egyszer, ha valaki tud angolul, valódi szakemberektől tud tanulni.

Sam Vaknin több videójában felhívta a figyelmet arra (amit Barbara nem említett meg egyetlen videójában sem, amiket legalábbis megnéztem), hogy a nárcizmussal kapcsolatos téma mennyire népszerű, és hogy mennyi a kuruzsló, a nem megfelelő képzettségű ember, aki a téma szakértőjének mutatja magát. Barbara sokat tud, de nem eleget, és nem szakképzett. Láttam a videókat, amiket Sam-mel készített tavaly év végén, és akkor még csak kérdezgette Sam-et a cold terápiával kapcsolatban, de most már használja is. Szerintem maga a témakör mélyebb tudást igényel, és sok-sok tapasztalatot, de hogy hivatalosan is valaki kodependens, illetve borderline emberekkel foglalkozhasson, ahhoz kellene a szakképzettség, ami Barbarának nincs. Viszont ért a marketinghez, úgy fogalmazza meg a mondandóját, hogy a kodependesek, ill. a nárcisztikusok áldozatai ráharapjanak a csalira.

Sok külföldi youtuber van, aki hasonlóan csinálja, mint Barbara, mármint hogy szaktudósnak mutatják magukat.

A másik, hogy Barbara elmondása szerint szexuális zaklatás áldozata volt gyermekkorában, és emiatt nagyon meghízott, így védekezett, hájjal. Úgy látom, hogy nem sikerült önmagát sem "meggyógyítani", mivel még mindig túlsúlyos. Hiteles lehet-e így? Ép testben, ép lélek.

Összegzésképpen tehát Barbara sokat tud, jó is, hogy infókat ad át, főleg, mert nézői nagy része gondolom nem tud angolul (ha tudna, sokkal több infóhoz juthatna hozzá), szóval tájékoztassa a nézőit, van erre igény. Amivel nem értek egyet, hogy már kezelni is akarja őket, és lehet, hogy jó szándékkal segítene (de lehet, hogy erősen kihasználja a trendet, és online bizniszt épít csupán), de mégsem szakképzett (így pedig felelősségre sem vonható).

Hasonló este történt velem pár hónapja: az egyik barátom sport coach képesítést szerzett 3 hónap alatt, és magyar olimpikonokat szeretett volna coachingolni a képesítés megszerzése után (az egyik coach társa ismert élsportolókat, és mondta barátomnak, hogy tud segíteni neki a sport coach karrierje beindításában). Kérdeztem tőle, hogy miből gondolja, hogy egy olimpikon egy képzett és gyakorlott sportpszichológus helyett majd egy sport coach-ot fog választani? Nem kaptam választ a kérdésemre azóta sem. A kérdést, illetve a szituációt Barbara, a Nárciszcoach-ra is lehet nyugodtan vonatkoztatni. :)

2020. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9# Pontosan így, köszönöm, hogy ilyen èrthetően leírtad.
2020. szept. 12. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!