Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

Jó estét. Nem tudom, hogy kezdjem, de remélem nem fogok összezavarni senkit. Egy lassan tizennyolc éves transzszexuális lány vagyok, akinek három nagy célja van:


1. Nagyon sok nyelvet akarok beszélni anyanyelvi szinten. Nagyon érdekelnek a kultúrák és az idegen nyelvek is. Már angolul és németül nagyon jól beszélek. Azt is tervezem, hogy New Yorkba költözöm. Tudom USA nehéz ügy.


2.Konferencia tolmács akarok lenni. De ezért akarok nagyon sok nyelvet beszélni anyanyelvi szinten. így képes leszek arra, hogy akármelyik munka nyelvemröl akármelykre tolmácsoljak. Meg itt Németországban a tolmácsképzö alatt, ki kell menni legalább egy évre egy angol nyelvü orszába. Én az USÁ-t választom majd, mert így akkor ott már lesznek ismeröseim, amikor kiköltözök.


3. Nö akarok lenni. Tudom, nem leszek teljesen nö, mert nem lesznek ''napjaim'', stb. De kinézet képpen már lehet.



Ezek az én egyetlen céljaim. Nem akarok gazdag sem színész lenni. A családom nem bír a másságom miatt, ezért nekem csak a céljaim vannak. Annyira fontosak a számomra, hogy képes vagyok szinte mindenröl lemondani. Pl. soha nem lesz családom, párkapcsolatom, stb. Önbizalmam egyéltalán nincs. Félek, hogy nem sikerül elérnem a céljaim. Vagdosom magam és kétszer már öngyilkos akartam lenni. Egy valamit tudok: Ha nem sikerülnek, nem fogok tovább élni. Míg másoknak van szeretö család tagjaik, akikért élhetnek, nekem nincs. Ami teljesen rendben van, de mivel nekem csak a céljaim vannak, nincs másért élnem.



Hogyan lehetne több önbizalmam?


2020. júl. 8. 19:02
 1/3 anonim válasza:

Nagyon szépen, összeszedetten írsz, ennek örülök.

Miért gondolod, hogy nem lesz párkapcsolatod? :)


New York egy nagy szabad város, biztosan ki fogsz tudni teljesedni ott. Én is sokszor bánom, hogy nem Amerikába születtem. :(

Úgy érzem, oda kellett volna.


Megértem, hogy szomorú vagy, viszont azt gondolom, akármilyen is vagy, a szüleid szeretnek valahol, mégha ezt olyan módon mutatják is ki, hogy te nem érzed.

Úgy gondolják, még fiatal vagy és még talán el tudnak téríteni a transszexualitás gobdolatától. Hidd el idősebb korodra már biztosan el fogják tudni fogadni és megbékélnek vele. <3


Nagy fájdalmat okoznal nekik a haláloddal, hidd el.. :(

Én el tudom fogadni, ha valaki öngyilkos szeretne lenni, és néha nem is tudom helyes vagy helytelen döntés lenne-e, de igazából, rá fogsz érezni...

2020. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha félsz,szorongsz hogy nem sikerül elérni a célodat akkor nem fogod tudni..most nem eltántorításként mondom..

Ne ilyen nagy célokkal kezdj tűzz ki magad elé mindennnapra egy kisebbb célt pl.megtanulok egy oldal szót ebből a nyelvből..stb.

és akkor ebből tudsz erőt meríteni hogy megcsináltad a mai napra kitűzött célodat és ettől úgymond boldogabb leszel:)

Én ezt csinálom és nekem nagyon sokat segít..:)

Meg próbáld meg azt hogy minden reggel odaállsz a tükör elé és hangosan mondod magadnak hogy: Megtudom csinálni,erős vagyok,és bízok magamban:)

Nem tudom,hogy vannak-e barátaid és ha vannak velük mennyire mély a kapcsolatod de javaslom hogy facebookon csatlakozz egy olyan csoporthoz ahol hasonló érdeklődési körű emberek vannak mint te

Vagy pl:Járj el nyelviskolába ahol szerezzhetsz barátokat

A párkapcsolat meg majd jön magától ne aggódj:)

A családoddal meg azt javaslom ha van egy szabad órád és mindenki ott van akkor ülj le velük beszélgetni és kérd meg őket hogy ne ítéljenek el a másságod miatt mert nem tehetsz róla!Állj ki magadért!!

Amúgy nekem erről az a véleményem ha valaki elítéli a saját gyerekét a szexualitása vagy mássága miatt az nem szülő!

Egy szülőnek az a feladata hogy a gyereke mellett álljon és támogassa őt,szeresse, segítse őt a céljai elérésében!

És kérlek ne vágdosd magad inkább sírd ki magad valakinek vagy mondd el valakinek a problémádat..ha más nem hallgat meg akkor írhatsz nyugodtan én meghallgatlak:)

Az meg szerintem ellégé undoritó dolog ha valaki a szexualitásod miatt itél el amiről mellesleg nem tehetsz..

De hát ilyen mocskos világban élünk:((

Remélem ezzel sikerül egy kicsi motivációt vinnem az életedbe de egyébként youtube-on is találsz egy csomó motivációs videót!

Ha bármi van vagy csak beszélgetni szeretnél valakivel akkor íej nyugodtan én meghallgatlak!

2020. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köszönöm nektek!:-) Én vagyok a kérdezö. Nem szeretnék barátot sem férjt, mert sok nyelvnek a tökéletesítése és ''fenntartása'' sok idöbe kerül. A párkapcsolat meg fogyasztja az idöt. Nem beszélve arról, hogy amikor lesznek anynyelvi barátaim, lehet, hogy lesznek köztük férfiak és ha lenne egy párom akkor meg lehet féltékeny lenne vagy valami hasonló. Meg még az, hogy vallásos vagyok és megígértem Istennek, hogy ha az összes álmom valóra válik, nem fogok már semmi mást kérni. Nem beszélve arról, hogy a transzszexualítást bünnek tekintik, de mivel nem szeretnék ebben a testben szenvedni, meg fogom csinálni a hormonterápiát és a mütétet. Szerintem meg egy másik személlyel lefeküdni is bün, ezért nem lesz barátom, sem férjem.
2020. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!