Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma megyek először pszichológus...

Ma megyek először pszichológushoz és félek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár évben kezdtek előjönni a kényszerbetegség jelei és ebben az évben eddig a legrosszabb. Mindig akkor akadok ki nagyon amikor mondjuk egy morzsa van a padlón meg ilyenek. Iszonyúan dühös vagyok minden nap, szinte megállás nélkül mert a testvéremmel vagyok egy szobában akit a rend és a tisztaság hidegen hagy. De nem csak itthon van ez, a barátnőméknél is. Iskolában alig merek leülni a székre mert tudom, hogy koszos, akkor is ha az nem látszik. Múltkor bejött a szobámba egy szöcske és odaugrott a polcomra, a testvérem elkapta, viszont utána olyan szinten mérges voltam és egyben szomorú is. Mert már este volt és nem kezdhettem el törölgetni (azért akartam mert ugye ahova odaugrott, ott nem ugyanolyan vastag volt a porréteg mint máshol.

Ezek után belevertem a kezem a szekrénybe (azóta kék-lila) és sírtam is. Anyukám egyáltalán nem hisz a mentális betegségekben, meggyőződése, hogy olyan nem létezik, csak hisztizek.

És nem tudom, hogy igaza van-e.

A lényeg pedig, hogy ma 2 órán belül már megyek a pszichológushoz beszélgetni. Azért félek mert lehet hogy teljesen feleslegesen megyek és ki fog röhögni mert ez csak hisztéria, arra is számítok, hogy ti is csak ezt fogjátok írni. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 9. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiröhögni nem fog, amiatt ne aggódj. Mindent mondj el neki bátran, nem kell szégyellned magad, azért van, hogy segítsen. Remélhetőleg jó, alapos szakember, akkor minden jól fog menni hidd el.
2020. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Lenne még egy kérdésem. Szerinted is csak hiszti?

2020. júl. 9. 13:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, meg nem is ismerlek, de nem, szerintem ez nem csak hiszti. Lehet, hogy túlreagálsz dolgokat, de biztos van oka.
2020. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mégegyszer, ment a zöld pipa. :)
2020. júl. 9. 13:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, hogy ment? A leírásodból ítélve te tényleg rosszul érzed magad, és szükséged van arra, hogy valaki komolyan vegye a problémádat.


Hiszti akkor lenne, ha igazából nem a kosz zavarna, hanem így próbálnád meg magadra felhívni a figyelmet. De persze ez sem jelentené azt, hogy minden rendben, "hiszen ez csak hiszti", és akkor nem is kell foglalkozni vele, semmit nem kell tenni, nincs szükséged segítségre. Hanem azt jelentené, hogy van probléma, de nagyon másutt kell keresni a gyökerét, hogy a problémának valójában semmi köze a koszhoz vagy a tisztasághoz. Szóval anyukádnak semmiképp nincs igaza.

2020. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jól ment, azt mondta, hogy terápiára van szükségem szóval folytatni fogom. :)

Mondjuk én magán pszichológushoz maximum 1x tudok elmenni egy hónapban mert nincs annyi pénzünk. Az ingyenes jobb lenne csak nem biztos, hogy még én is beleférek neki. Köszönöm a válaszokat! :)

2020. júl. 9. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Szuper :-) Remélem, anyudat is sikerül meggyőzni, hogy támogasson.
2020. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?:)
2020. júl. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!