Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia lenne?...

Ez szociális fóbia lenne? Pszichiáter segíthet rajta?

Figyelt kérdés

Már 10 éves korom óta jelen van az életemben az a dolog, hogy nem szeretek idegenek közzé menni. (bolt, iskola, hivatalos ügyek intézése stb) Amint kiteszem a lábam otthonról, elfog egy rejtett szorongás, elkezdek izzadni, idegeskedni, a szívdobogásom is megerősödik, és úgy érzem hogy az úton mindenki engem néz, mint a Truman Showban.


Beérve az üzletbe igyekszem a vásárlásomat minél hamarabb lerendezni, szinte szabályosan rohanó tempóban, és emiatt sokan néznek rám az üzletben furán, ami méginkább megemeli a szorongásom.


A legrosszabb az a kasszánál való sorbaállás. Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan kéne ott viselkednek. Nem akarok másokat megbámulni, mert az is furcsa lenne, viszont a telefonomat se akarom céltalanul nyomkodni.



2020. júl. 9. 21:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Ah, kimaradt pár dolog. Jelenleg 21 éves vagyok, és ha ismerősökkel megyek el valahová, akkor teljesen megszűnik ez az idegeskedés nálam.
2020. júl. 9. 21:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, viszont mindenképp menj orvoshoz! Nem játék ez!

Nálam is van valami hasonló, orvoshoz is járok, azt mondta, hogy az én esetemben ez normális, és majd elmúlik.

Nekem nagyon sokat segít, ha lépés közben számolok. 1,2,3,4,5...

De ez bárhol, bármikor bejön. A számolás nekem egyfajta stabilitást ad, illetve ritmust. Mindenképp próbáld ki! Remélem segítettem, ha csak egy kicsit is.

2020. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Szociális fóbia
2020. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, honnan tudod ilyen biztosra?

Netán orvos vagy?

2020. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért tudom mert enyhe szocfob vagyok és tudom mik a tünetek és pszichologusnál is jártam ez ügyben.
2020. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem, ez esetben ne haragudj!

Csak hát, sokan osztogatják itt gyakorin az észt minden hozzáértés nélkül.

2020. júl. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen,ez szociális fóbia. Nekem is az van,és néha azt hiszem,megbámulnak.

Nem bámul téged senki,ez csak az agyban jön létre.

Barátoknak elmondhatod,hogy ilyened van.

2020. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!