Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy "kikapcsoljak"?

Mit tegyek, hogy "kikapcsoljak"?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, nincsenek barátaim, hobbijaim sincsenek amik lekötnének és teljesen le vagyok merülve érzelmileg. Férfi létemre kb. minden nap sírok, semmi motivációm nincs semmihez se és csak telnek a napok egymás után. Nem tudom hogyan törjek ki. Ha több "energiám" lenne, talán terveznék valamit, amivel esetleg ki tudok törni, de egyszerűen semmi energiám... semmihez sem. És nem tudok kikapcsolni a problémáim miatt, amiken folyamatosan pörög az agyam.

Aki volt már hasonló helyzetben, mit tett?


2020. júl. 10. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kerestem egy terapeutát 2 éve, ő épített fel szép lassan. Azóta másodéves vagyok a jogon, kimentem külföldre egyedül, sokat utazom belföldön szintén egyedül, fotózok, tanulok és olvasok, most szeretnék elkezdeni futni és úszni. Gondolok egyet és elmegyek megnézni egy múzeumot, kiállítást, várat, úgy döntöttem nem fogok itthon ülni és várni a halált mint valami szerencsétlen hülye. Azóta sem mindig rózsás minden, sőt, de olyankor azt mondom magamnak, hogy szenvedjen aki akar, én élni akarok inkább. Csak egyszer kell elindulnod, utána már visz a lábad magadtól, meg sem akarsz majd állni.

38N

2020. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy bírom, amikor valaki kiír egy súlyos problémát, majd a válaszolók elkezdenek saját magukról beszélni, meg dicsekedni. Vélhetően ez nem sokat segít a kérdezőn, sőt inkább csak ront az állapotán.
2020. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Munkahelyi kollegak, sulis osztalytarsak nincsenek, akikkel napkozben elvagy? Csalad, rokonok, regi ismerosok? Haziallat esetleg?

A sport is tud uj kapcsolatokat kialakitani, ha csapatsportokat probalnal, de barmilyen mas hobbi is csapatepito jellegu. Esetleg online jatek ami meg hirtelen eszembe jutott, ott is kialakulnak konnyen a baratsagok.

2020. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meglehet hogy depresszió.

Arra van gyógyszer, illetve terápia.

2020. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!