Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy döntsem el, hogy érdemes-...

Hogy döntsem el, hogy érdemes-e gyógyszert szednem ennyi ellenkező vélemény után?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta depressziós vagyok, évek óta öngyilkos akarok lenni, de csak a napokban mentem először pszichiáterhez. Mar előtte is tudtam, hogy sok különféle mentális bajom van es ezeket mind diagnosztizálta is. Bipolaris vagyok, borderline, valamint nagyon erősen szorongok... mindig mindenen aggódom, elképesztő, hogy milyen rémtörténeteket tud kreálni az elmém. Sajnos a gyógyszerekkel kapcsolatban is csak aggódom es felek is tőlük, 2 fajtát kellene szednem plusz a nyugtató. A xanaxra mar így is nagyon ra vagyok szokva sajnos. Elkezdtem járni pszichológushoz, sokan írták, hogy előbb inkább azt kellene, nekem ez eddig semmit sem segített. A gyógyszerekből rengeteg rosszat olvastam mar, emiatt csak meg kevésbé akarom bevenni őket, eddig meg ki sem váltottam... a hangulatom naponta többször változik, kilátástalanság, inszomnia, szorongás, dühroham, mely depresszió, üresség, sírás, aggódás, es meg sorolhatnám... ezek váltogatják egymást minden nap. Érdemes ilyen erős szintetikus gyógyszereket szednem, vagy maradjak csak a pszichologusnal?
2020. júl. 12. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen súlyos állapoton csak a kettő együtt tud segíteni. Az észt osztani nagyon könnyű, de aki ilyen rosszul van annak kell a segítség. Ne hallgass senkire, tedd amit az orvosod javasol. Ellenkező esetben nem fogsz kilábalni ebből.
2020. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HA érzed, hogy nem vagy rendben, akkor orvos által javasolt gyógyszert javasolt mennyiségben és rendszerben érdemes kipróbálni. Persze, nem biztos, hogy te személy szerint jól reagálsz rá, de lehet, hogy mégis - ez is egy esély.
2020. júl. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon rosszul érzed magad fizikálisan akkor a phszihológus nem fog tudni segiteni, ott már gyógyszeres kezelésre van szükség

Szedd be a gyógyszereket amiket felirtak a phszihiátrián aztán majd egy pár hét múlva számolj be hogy érzed magad

Emellett foglald le magad, pl menj el dolgozni vagy sportolj valamit

2020. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Elkezdtem járni pszichológushoz, sokan írták, hogy előbb inkább azt kellene, nekem ez eddig semmit sem segített."

Persze hogy nem! Pszichiátriai betegségre nem a pszichológus és nem az itteni, még a sarlatán-szintet sem megütő kommentek, hanem pszichiáter a megoldás"

Ha itt százan összefognak és egyöntetűen azt javasolják, betegségeddel a sintért keresd fel, oda mész?

.

Hiányzik a "cipőt cipőboltból!" reklám.

2020. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván ki tudom szűrni, ha egy ostoba ember kommentjét olvasom, de pontosan arról szól a szorongás, legalábbis az enyém mindenképp, hogy a józan ésszel szembemenően mindent túlgondolok es nagyon befolyásolható is vagyok, ezért rossz hatassal vannak rám a rémtörténetek a gyógyszerekkel kapcsolatban. Elég nehéz elfogadni, hogy 3 gyógyszert kell egyszerre szednem, de valóban úgy látom nem nagyon van más lehetőség mar a helyzetemben.
2020. júl. 12. 12:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg 6 szem gyógyszert szedek naponta, már 5 éve

Valamikor már súlyosabb esetekben ha nincs más megoldás akkor muszáj szedni a gyógyszert mert máshogy nem érhető el javulás


Persze majd jönnek mindjárt a lepontozók meg a "menj el inkább sportolni vagy fess valami szépet" kommentelők, akik nemhogy a gyógyszeres kezelést lepontozzák hanem még a gyógynövények használatát is, egy súlyosan mentálisan beteg ember esetében

2020. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

van olyan szint amikor se a pszichológus, se a foglald le magad, se a sportolj és semmiféle enyhe nyugtató nem segít.

itt ezeket előszeretettel ajánlgatják.

nekem az antidepresszáns segített, mint ahogy sok embernek is, és van olyan helyzet, amikor nincs más.

2020. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!