Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet egy berogzott...

Hogyan lehet egy berogzott káros gondolatot kiirtani a fejünkből?

Figyelt kérdés

Napi szinten eszembe jut a kabszer és idegolo, hogy akaratom ellenére is, minden áldott nap bevillan az agyamba. Ha felelek, ha vezeték, többnyire ha egyedül vagyok. Társaságban beszélgetünk jól érzem magam, semmi..

Napi szinten sosem csináltam, max 1 évig alkalmanként.. Hétvégente.. Másfél hónapja total semmit sem, mégis ezzel kelek, fekszek, kicsit unom...

Tisztába tettem ezt a dolgot magamba, szeretnék szermentes hátralevő életét.. Ötletek?

Tanulni, kirándulni, párkapcsolatok építeni, 28 éves fitt férfi vagyok.. És mégis. Előre is köszi.



2020. júl. 15. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kulcsa, hogy tarts ki és ne gyengülj el. Nyilvánvalóan hiányzik valami/valaki az életedből, és “élményre” vágysz. Ha találsz tartalmas elfoglaltságot, vagy megismersz valakit, aki motivál, eszedbe sem fog jutni többet a drog.
2020. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pl meditációs gyakorlással el lehet engedni bármilyen gondolatot. Talán a zen a leghatékonyabb vonal, de bármilyen meditáció megteszi.

A lényeg hogy gyakorolni kell a "nem gondolkozó" tudatot. Ülni és csak figyelni (pl légzést, hangokat) leválasztódni a gondolkodásról. Ez nem azt jelenti hogy nem jön gondolat - hanem inkább hogy az ember nem azonosul vele.

Ehhez viszont hogy ez bármikor menjen elég sok gyakorlás is kellhet.

Az ilyen erősebb gondolatok (mint pl a különféle szerek fogyasztása) a gondolatok mellett, erős érzelmi töltéssel is bír. Ezért hamar észre lehet venni mivel talán kicsiben de kattog az ember. Ha van egy kis meditációs tapasztalata az embernek hogy hogyan tud simán a "jelenlét"ben maradni - akkor az ilyen "erősebb" gondolatokat nagyon hamar észre lehet venni, és elengedni. Csak gyakorlás kérdése.

2020. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy másikat kell beültetni helyette. Az agyadba levő gondolat nem maga az agyad. Uralkodj rajta. Én így szoktam le a cigiről is...
2020. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem gondolsz rá majd kikopig. Esetleg ha eszedbe jut tudatosítsd, hogy a gondolat nem reális képet fest erről, mert megvan az okod rá, hogy nem csinálod. szóval társítsd negatív dolgokkal. Ami olyan életet fest le amilyet nem akarsz. Pl beszív a drogozás és nem haladsz a normál életben.
2020. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyszerűen próbálj meg nem gondolni rá. Ez is akarat kérdése. Mármint az, hogy mennyire tudunk elhatárolódni a problémáktól! Én ezekben a relaxációs dolgokban nem hiszek, még akkor sem igazán, ha valakinek bejön. Minden rajtunk múlik fejben!
2020. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!