Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a marihuána fogyasztása bizonyos esetekben helyettesítheti a szorongásoldókat, nyugtatókat és kedélyjavítókat?

Figyelt kérdés
Nem drog ellenes demagóg szónoklatra vagyok kíváncsi, ezt most olvastam és nagyon érdekesnek találtam.
2010. aug. 2. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem zavarna,sőt...ugyebár rákos betegeknél is alkalmazzák,ezt is előbb bevezetném,nem csak a reménytelen eseteknél.Pl. nekem az egyik rokonom rákos beteg sajnos,és nagyon szenved,van remény,hogy túlélje,de nem sok:S Szerintem nagyon jól jönne neki egy kis füves cigi.

De mondjuk szerintem aki akar,az hozzá tud jutni így is,nem kell legalizálni vagy ilyesmi,maradjon így minden aztán kész.Aki nem próbálta még,az nem tudja,hogy milyen is az=)

Ja és nem vagyok füves vagy ilyesmi.

20L

2010. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

azt gondolom, hogy amíg szívtam, nem volt migrénem, nem voltam stresszes és nem volt ilyen alacsony a tűrésküszöböm ja és a vérnyomásom is teljesen rendben volt.

Ámde, mikor leálltam, igen voltak pszichikai elvonási tüneteim, nem volt könnyű.

És azóta újra van migrénem, a türés küszöböm a béka segge alatt van, és a stresszről ne is beszéljünk, no meg a vérnyomásom is felső határértéken van.

Ezt elmondtam egy neurológus orvos barátomnak és ő is érdekesnek találta. Kérdeztem tőle, hogy akkor most mi jobb, füvezni, vagy nem füvezni?

Igazság szerint én magam sem tudom jó-e vagy sem.

28/N

2010. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én szívtam régen, és kb ilyen hatása volt, mint a fent leírtak. mígnem egyszercsak elkezdett elnehezíteni, igazi besztóndulós, tompa fejfájós, nincs kedvem felállni plafonbámulós perceket okozott, úgyhogy most hosszú hosszú ideje nem élek vele, alkalomszerűen sem. nem is hiányzik, mondjuk sosem voltam "igazi" rendszeres fogyasztó, inkább csak kibickedtem néha. szóval kinél így, kinél úgy, és ugyanannál a személynél is változhat, mert a hatást rengeteg dolog befolyásolja.
2010. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos van gyógyító hatása bizonyos esetekben, mivel tudatmodósítószer, pszichotikumként is alkalmazható, csak nem biztos, hogy a megfelelő hatást váltja ki. Minden ember máshogy reagál ezekre a szerekre, olyan, mint a zsákbamcska. Azt tudom, hogy rákos betegeknél alkalmazzák a szert és anorexiás betegeknél étvágynövelőként használják.
2010. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Emberek! Drogról beszélünk! Nekem volt egy kapcsolatom,ő 8 éve keményen nyomja mindennap..1-szer 2-szer! Torz énkép alakukt ki ezidőalatt..miért kell ez?? Kinek kell? Ez drog! Nem más! Tusatmódosító!Nem tudok azonosulni ezzel a dologgal! És az,hogy a gyógyászatban használják,tegyék,ha jó és beválik..De egy egészséges embert beteggé tesz,függővé..Éljen valaki egy ilyennel 2 évig! Nem valami tuttimóka!
2010. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanaz érvényes rá, ami minden más 'gyógyszerre': kis mértékben oké, nagy mértékben káros.

A probléma ott szokott kezdődni, amikor a szernek tulajdonítja valaki a hatást, és egy idő után azért használja, hogy elnyomja a szorongást.

Sajnos gyakran előfordul, hogy a személyiség nem elég erős ahhoz, hogy használja a szert, s a szer kezdi használni őt. Ekkor a szorongás, mint tünet ugyan oldódik, de a kiváltó ok egyre lejjebb kerül, betemetődik és akár szervi problémákat is okozhat.

Nem beszélve arról, hogy ha szorongós állapotban szívsz, sajnos a negatív energiáidhoz egyéb entitások és energiavámpírok is csatlakozhatnak, mert te magad engeded be őket, és még csak észre sem veszed. Akkor már ők is használni fogják az energiáidat.


Tehát igaz, amit olvastál, felold, de ha szétesel, nehéz összerakni magad anélkül, hogy a szmetet be ne építsd a lelkedbe.

Bár minden sámán elindul valahogy, hiszen: Aki dudás akar lenni...

2010. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szorongásoldók nem okoznak skizofréniát vagy paranoiát. A marihónaljából 1 szál drágább mint 500 db xanax
2010. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg az antidepresszánsok elfedik a valós problémát, megszűntetik a tüneteket (ideiglenesen persze) ezzel szemben a kannabisz pont hogy a felszínre hozza a szorongást. Igen ez nagyon kellemetlen dolog pánikrohamokkal jár és a az enyhe depressziót addig erősíti amíg hajlandó nem vagy szembe nézni a félelmeiddel. A fű szembesít önmagaddal. Aki egész életében szerepeket játszott, kényszeres viselkedés jellemzi, genetikailag hajlamos a szorongásra, skizofréniára annak csak felerősíti ezeket. Ezért inkább egyiket sem ajánlom. Ehelyett enyhébb nyugtató növények illetve meditáció, koncentrációs, légző gyakorlatok, terápia kombinációja javasolt.
2013. márc. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!