Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, szorongás pánikbet...

Lehetséges, szorongás pánikbetegség, hogy nincs semmilyen kiváltó ok és nem is érzem, hogy az lennék?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lett, akkor foglalkozz vele, ha van szabadidőd, mert nem akarom az időd elrabolni. :) Köszönöm, ha elolvasod és esetleg tudsz segíteni, tanácsot adni. :)



Hónapok óta néha szórító néha gombóc szerű érzés van a gégém fele, illetve az ádámcsutka alatt pajzsmirigy körül. Egyik este jelentkezett, csak úgy csettintésre.... Fájdalomnak nem fájdalom, inkább ilyen kellemetlen - néha elviselhető érzés, néha elviselhetetlen. Valamikor érzem, valamikor nem. De minden nap jelen van. Általában felkelés után még nem olyan intenzív és estére válik azzá. Ha lefoglalom magamat, pl leülök filmet nézni akkor egy kicsit enyhébb, talán mert nem arra figyelek. A fájdalomcsillapítók, torokcukorkák és ezek a mágikus dolgok nem hatnak. Voltam füll orr gégészeten már többször, írt fel több féle antibotiumot és kaptam savcsökkentőt is, hogyha esetleg gyomorsav miatti gyulladás lenne az oka. Igazából gége és hangszalag körüli heveny gyulladást mondott, emiatt kaptam az antibiotikumot. Egy kicsi javulás volt, de utána ugyanolyan intenzív lett megint, szóval nem léptem egyről a kettőre vele. Alapból a manduláimmal probléma van, azt ki kell majd műteni egyszer, de sose okozott ilyen tüneteket - még erre is gondoltam, de az orvos nem mondott erre semmit igazából, na meg a pajzsmirigy, légcsőtől messzebb van a mandula. Amúgy a mandulák nem fájnak. Lázam sincs és semmilyen egyéb tünet nem tapasztalható, maximum annyi hogy éjszakánként álmatlanság van, de ez már tizenéve így van, talán a sok éjszakai fent lét az oka, szóval ezt is nem sorolnám tünetek közé. Régebben mikor még a mandulák miatt csináltak labort akkor véletlenül a laborba TSH-t is csináltak, úgy emlékszem, hogy a jó értéknél egy kicsit magasabb volt, akkor még mondta a doki, hogy ezt mégegyszer meg kell ismételni, mert egy eredmény nem eredmény, de hát azóta nem foglalkoztam vele, na meg nem okozott semmit, se nem hízok, se nem fogyok, általogsan megvan a testsúly, szóval nem is gondoltam pajzsmirigyre... ez 3 éve kb. Most jelentkeztem pajzsmirigy laborba, jövőhét közepén megyek és majd augusztusba ultrahangra is, ha esetleg valami elétrés van akkor lehet gyanakodni pajzsmirigy problémára (egy kicsit tartok attól, hogy valami komolyabb betegség lehet? De akkor a hónapok alatt csak rosszabbodott volna az állapot pl. nyelési nehézség - ami nincs!). Aztán, ha valami rossz eredmény lenne labor+uh alatt akkor felkeresek egy endokrinológust. Csak, hát még ez a labor meg uh is nehéz volt időpontot kapni, hogy van ez a hülye vírus .. állami eü-be esélytelen eljutni így.. így is magánba kell mennem, hogy a végére járjak ennek... (azért nem keresek fel elsőnek endokrinológust, mert úgy is elküldene uh-ra és laborra, szóval megelőzőm ;]).


Ha esetleg PM negatív lenne mire lehetne gyanakodni vagy szerintetek milyen irányba érdemes tovább menni a vizsgálatokkal/orvosokkal? Esetleg nyakprobléma okozhat vajon ilyet, úgyhogy egyéb fájdalom nincs jelen? Programozó vagyok, többet vagyok a gép előtt, de szoktam mindig mozogni. Óránként felállok (ja ittj ön az, hogy dohányzok, szóval a rosszindalutó dolgokra a rizikófaktor megvan)


Visszatérve azért is gyanakodom, hogy mentális eredetű is lehet, mert olykor jobb, olykor rosszabb, gondolom, ha rosszindulatú elváltozás lenne (főleg gyógyíthatatlan) akkor nem lenne ilyenféle, hogy néha jó, néha nem ... Bár, ahogy írtam nem vesz körül stressz, körülbelül, ha fogalmazhatok így "leszarok mindent :)". Nem szokott felidegesíteni semmi.


Allergiás sose voltam, nem tudom, hogy hírtelen a semmiből előjöhetett-e ilyen? Csak mert, tudom, hogy allergia is okozhat ilyet. Régebben úgy 2 éve több hétig köhögtem akkor mentem el pulmitológushoz, hogy mi lehet ez. Akkor csinált allergia tesztet, és minden negatív lett.. persze a köhögés azóta elmúlt, valami csodagyógyszertől. :)


Gondolkodtam, ha esetleg "pici" izomgyörcsök okozhatják "hiszen elvileg" mentális betegségnél "pl stressz, szorongás" általában izomgörcs formájában jelenik meg a fizikai "fájdalom", hogy magnéziumot szedjek, de nem segített különösebben.


Szóval a lényeg, hogy egyenlőre megvárom a PM vizsgálatokat, de ha esetleg nem jutnék előre vele akkor mit csináltoktok?


Remélem mindent leírtam.


Köszi mégegyszer, hogy végigolvastad.


2020. júl. 17. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy sima EKG és egy sima laborvizsgálat illettve egy külön pajzsmririgy vérvétel kideriti, hogy van e belső szervi problémád

Fül orr gégészetre is elmehetsz, ott belenéznek a torkodba

Ha minden negativ akkor idegi alapú a dolog

Próbálj meg valeriana-t szedni vagy ha az gyenge számodra akkor meg 0,25-ös Xanaxot vagy Frontint és nézd meg, hogy attól elmúlik e ez a gombóc érzés a torokban mert lehet, hogy gyomorideged van és ez is okozhat gombóc érzést a torokban


A cigit meg tedd le mert rendkivűl káros, csak két hét szenvedés aztán már nem is fog kelleni csak addig bird ki

2020. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valerinat kipróbálom köszi. A gyógynövény még rendben van. Nyugtatókhoz nem szeretnék nyúlni.
2020. júl. 18. 00:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt egy pszichiáternek is elmesélnéd és ő mondana neked normális dolgot
2020. júl. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!