Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen surun tor ratok a...

Milyen surun tor ratok a panikroham, szorongasos roham?

Figyelt kérdés
Milyen tunetekkel, milyen intenzitasuak? Mivel lehet megelozni a felbukkanasukat?

2020. jún. 24. 11:17
 1/9 anonim válasza:
100%
Pár hónapja majdnem minden héten volt pánikrohamom, ami szapora szívveréssel, verejtékkel és reszkettéssel párosult. Nagyon rossz volt iszonyatosan féltem. Halál félelmem volt, de olyankor mindig beszélgettem valakivel. Mindegy miről csak folyamatosan beszéltem és közben sétáltam vagy fel alá járkáltam. Megpróbáltam elterelni a figyelmem. Aztán elfogadtam, hogy van ez a betegségem és amikor éreztem, hogy kezd előjönni, nyugtatni kezdtem magam. Oda figyeltem a légzésemre, elmodntam magamban, hogy ez csak egy roham és nem fogok meghalni stb. Az agyban kell eldönteni és paracsolni neki nekem ez segített. Már Hála Istennek "rég óta" nem jött elő. Azt hiszem az agyban kell helyre rakni ezeket a dolgokat és nem figyelni a tested. Sajnos a pánikbetegek túlságosan is figyelnek minden egyes apró dolgot ami a testükben végbe megy. Én azt tanácsolom, hogy figyeld meg mi nyugtat meg amikor jön a roham. Ha ez megvan könnyebb lesz hidd el.
2020. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kávézás után mindig, tehát napi egyszer minimum. Csak már leszarom.
2020. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es az, hogy leszrod, az segit? Marmint en is probalom lszrni, neha sikerul es akkor tok jol leszek, de valamikor nem birok rola nem tudomast venni.
2020. jún. 24. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem is pánikrohammal diagnosztizáltak, amit el is fogadtam. Aztán jöttek ennek a betegségnek a barátai, amik a pszichoszomatikus tünetek. A végére bármi történt velem, a dokim szerint ez a depresszió jele. De nem hagyott nyugodni a dolog, egyszer rendkívüli módon felemeltem a hangom, és az orvost elküldtem oda ahová gondoltam, mert nem hittem el, hogy ennyire megrogytam egyik napról a másikra!!! Hosszú volt az út, de kiderült, hogy elfáradtak a petefészkeim (37 vagyok, erre a kutya nem gondol) mert mindenki csak a pajzsmirigyet nézi, és ha ott minden ok, akkor biza dilis vagy! Szóval küzdjetek, nálam nem vált be semmi, most már jól vagyok, mert van neve a betegségeknek. Menjetek el ti is dokihoz bátran, annyi mindent lehet a depresszióra és a pánikbetegségre fogni....
2020. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Es kaptal erre gyogyszert, vagy hogyan oldodott meg?
2020. jún. 24. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
11 éve nem tör rám. Azóta szedem az antidepresszánst. Nem értem mire jó kínlódni, meg évekig kísérletezni mindenféle "összeszedem magam" típusú kuruzslásokkal ?
2020. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 5! Igen, bár először a fogamzásgátló ment a kukába ( szintetikus ösztrogén) Gyuribácsi teakeverékével kitakarítottam a májban és a ciklus végén egyenlőre progeszteront szedek. Még nem teljes a káosz, ez egy hete derült ki, és egy komplett hónapban(ciklusban).4* kell levenni. De nekem a fogamzásgátló miatt most nincs vérzésem, szóval várni kell. Figyeld a ciklusod, és jegyzetelni kell, aztán ha találsz összefüggést, irány az endokrinológus.
2020. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6!

Kb 7 éve arra jutottak a neurológusok, hogy minden személyiségzavarral össze nem függő ( pl pánikbetegség,generális szorongás) antidepresszánssal csak rövid ideig max 1 évig alkalmazható terápiával egybekötve. Az antipszihotikumokról nehezebb lejönni mint a heroinról. A pánikbetegség pedig gyógyítható, mivel nálam semmi nem vált be, ezért is tudtam, hogy nekem nem az van!

2020. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En is szedek fogamzasgatlot, meg minimum fel evig nem is akarom letenni, amig nem lesz biztos a helyem a mumkahelyemen.
2020. jún. 25. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!