Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség? Érdemes...

Ez pánikbetegség? Érdemes lenne elmenni pszichológushoz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, néhány éve már küzdök ezzel a problémával, bár nem olyan komolyan, mint sokan mások. Sokszor azt hittem, hogy csak átmeneti, de mindig újra visszatér és mostmár állandóan ez jár a fejemben, kezd gátolni abban, hogy éljem az életem, attól félek, hogy a suliban sem fogom tudni szeptembertől végigülni az órákat. Pulzusemelkedés, szédülés, kényszeres gondolatok, hányinger, hasi fájdalmak, vagy azt érzem, hogy mosdóba kell mennem vagy hogy rosszul vagyok, de amikor elhagyom a helyszínt akkor rájövök, hogy mégse. Iskolában, tömegközlekedésen, olyan emberek társaságában, akik nem a legközelebbi barátaim,stb., azt érzem, hogy nem tudok hova menekülni. Moziba, színházba már nem is járok emiatt, mert volt már ott ilyen problémám.

Röviden ennyi és tulajdonképpen nem akarok így élni, mégha ez nem is olyan súlyos is, valószínűleg sokkal egyszerűbb lenne az életem enélkül, akkor is, ha eddig nem akartam elfogadni, hogy nekem problémám van. A pszichológiában alapvetően hiszek, úgyhogy azt hiszem hajlandó lennék mostmár belemenni, pénzt és energiát áldozni rá.

Szerintetek működni fog? Tud ebben pszichológus segíteni? Súlyosabb esetben tudom, hogy általában gyógyszerezni szoktak..de én úgy gondolom, hogy egyrészt ez nem az, másrészt pedig valószínűleg az okozza, hogy sok éve van általános szorongásom, de egyedül sajnos nem tudok már megküzdeni mindezzel, mégha ez gyengeség is...

Akinek van már ilyen tapasztalata, esetleg ajánlhat is valakit (Budapesten) vagy mesélhetne, hogy sikeres volt-e, mennyi időbe telt, stb.

Előre is köszönöm!



2020. jún. 22. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet panikbetegseg, ha rendszeresen vannak panikrohamjaid. De valoszinuleg ez csak szorongasos zavar, ugyanez van nekem is.
2020. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Tourette szindroma.
2020. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi koze a Tourette szindromahoz.
2020. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne pszichológushoz menj, hanem tedd rendbe a bélflórádat. Bármilyen hihetetlen, minden életfolyamatot a belekben lakó bacik irányítanak, és néhány faj kipusztul, csúnya dolgokat okoz.
2020. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!