Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne lekuzdeni a...

Hogyan lehetne lekuzdeni a halalfelelmet?

Figyelt kérdés
Ha ki kell mozdulnom otthonrol, akkor rosszul vagyok. Rossz a kozerzetem, mindentol felek, mintha egy horrorfilmben lennek vagy a fogorvosnal ulnek es varnam, mikor tortenik valami nagy baj. Nagyon nehez egesz nap lekotni a figyelmemet es nem gondolni erre. Amikor megyek valahova, mar ugy indulok, hogy ah tuti rosszul leszek. Emiatt mar delelottonkent enni sem eszek a munkahelyemen, mert ugy erzem, mintha az csak erositene a szorongasomat, pedig ehes vagyok, korog a gyomrom, de ha ennek, siman panikrohamot kapnek a semmitol. Delben meg mint akit elvagtak, nyugodtan tudok mar enni. Emiatt fogytam is mostanaban... Amikor belekerulok ebbe az allapotba, ijeszto gondolatok jutnak eszembe, igazi horrorfilmes jelenetek villannak be, "mi lesz ha-mi van ha" gondolatok, amik termeszetesen meg jobban felspanolnak, meg jobban megijesztenek es meg idegesebb leszek. Atfut rajtam a feszultseg, mintha valojaban megijesztenenek. Ilyenkor minden gondolat, minden erzes, minden inger (valaminek a latvanya peldaul) meg ijedtebbe tesz. Itthon az esetek nagyobb reszeben semmi bajom. Ezert gondolom, hogy mentalis kattrol lehet szo. Mit csinaljak? Mi segit ezen? A gyogyszer ideig-oraig mukodott. Egyaltalan ez szorongas?

2020. júl. 10. 18:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hozzateszem mindezek mellett sulizok, dolgozok, probalok tarsasagi eletet elni, de ha bulizni kell elmenni, akkor bepanikolok. Pedig latom en is, hogy irracionalis dolgokon panikolok be, es foloslegesen szorongok, foloslegesen stresszelek es azt is tudom, hogy nem fogok meghalni. De olyan, mintha ezt nem en iranyitanam es tehetetlennek erzem magamat, csak azt akarom, hogy muljon mar el ez a rossz erzes. Rakoncentralok, amint a legkisebb szele is megcsap, es az az elso gondolatom, hogy "na, kezdodik". Ha meg nincs semmi bajom, akkor azon kattogok, hogy na vajon mikor leszek rosszul.
2020. júl. 10. 18:23
 2/15 anonim ***** válasza:
2020. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Már előre félsz, hogy félni fogsz. A pánikbetegség tipikus tünete.
2020. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben vagyok. Soha ne futamondj meg! Sajnos én emiatt egyre jobban bezárkoztam és már nincs is életem meg barátaim meg semmi. Nem tudom, hogy lehet leküzdeni régen egy kis pohár sör segített. De nyilván azzal nem nyerő munkába menni meg iskolába. Ne hagyd, hogy emiatt beszűküljön az életed. Ne hagyj ki semmit emiatt. Ez a legfontosabb mert annál rosszabb lesz és végül a boltig sem tudsz majd elmenni meg otthon is elő fog jönni. Ez most csak a jövőre nézve segítség. A jelenben próbálj nem gondolkozni előre. Tudom nehéz én is egx pszichotrillerben élek.
2020. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Szedted a gyógyszert rendesen? Milyen gyógyszert? Pszichiáter írta fel? Ha már nem használt, mért nem mentél vissza hozzá? Pszichoterápiára és az ő javaslata alapján akár gyógyszeres kezelésre van szükséged. Tessék egy klinikai szakpszichológust keresni!
2020. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy....ösztönös
2020. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Mondja, maga elolvasta a kérdés kifejtését, 6-os? Ez nem egészséges életmentő halálfélelem, hanem súlyos szorongás!
2020. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Igen ugyan az csak ő folyton érzi. Szerintem nem lehet leküzdeni csak együtt élni vele.
2020. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazabol nekem mindegy lenne mar a modszer, csak muljon el.. a napokban kicsit osszeomlottam emiatt belul, hogy basszus 23 eves vagyok es nem tudok bulizni, mozizni, inni, jol erezni magamat, mert allandoan porog az agyam, hogy mikor leszek rosszul. Hogy latom a korombeliek mennyire elvezik a fiatalsagukat, en meg farsulok, mert egyszeruen halalfelelmem van, rosszul vagyok. Sajnalom a paromat is, hogy nagyreszt ilyen helyekre egyedul maszkal, nem tud velem elmenni moziba, vagy nagyobb utazasokra. Es kicsit kiakadtam, sirtam, sirattam magamat. Rossz ez igy..
2020. júl. 26. 18:18
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Hát erőltesd meg magad, és menjél! Viselkedésterápia. Elmész vele, akivel biztonságban érzed magad, és hazajössz, és megtapasztalod, hogy túlélted, nem haltál meg és még jó is volt. Először mozi, utána néhány órás kirándulás, utána egész napos. Ezt az utat neked kell végigjárnod, de itt van ő neked segítségnek, és hiába pontozták le a válaszomat, nem értem, mért nem fordulsz pszichológushoz terápiára illetve mellé (nem helyette) egy jó pszichiáterhez, aki a megfelelő gyógyszert beállítja, hogy ezt meg tudd csinálni. Így nem maradhatsz, az élet nem arról szól, hogy végigrettegd!
2020. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!