Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongás? Lehet tenni...

Ez szorongás? Lehet tenni ellene bármit, vagy csak a gyógyszer segít?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mentális gondom van egyszerre, de ami most a leginkább kínoz az a rossz gondolatok. Gyerekkoromtól kezdve minden rossz emlék folyamatosan kínoz, általában felváltva, van hogy egyszerre. Ha valaki tesz vagy tett ellenem valamit, azt elborult pillanataimbam meg akarom ölni. Mindig mindenből a maximumot akarom kihozni, persze ez a depressziom es a túlgondolasom miatt sokszor nem sikerül, ilyenkor gyűlölöm magam es rengetegszer sírok is. Folyamatosan azon agyalok, hogy mi lett volna ha, mit kellett volna másképp csinálnom, hogy kihozhassam a maximumot valamiből es ez a gondolat is teljesen megőrít. Minden dolgot rossz jelnek veszek, es a legkisebb olyan dolog is, ami nem úgy alakul, hogy szerintem kellene, teljesen kiborít es hónapokig kinzom vele magam, akár évekig. Ha nyaralás alatt elhagyom egy felsőmet, azzal is képes vagyok hónapokig kinozni magam, ha értékesebb dolgot vesztek el, amiatt azonnal meg akarok halni. Most például az kínoz a leginkább, hogy évekkel ezelőtt ellopták a pénztárcámat, magamat is gyűlölöm, amiért megtörténhetett, de azt aki ellopta, ilyenkor, mikor dührohamom van, egyszerűen ki akarom végezni. Képtelen vagyok elviselni, ha bárki megkárosít bármilyen formában es extrém, leírhatatlan gyűlöletet vagyok képes érezni. Mivel nem tudom mivel levezetni a feszültséget, magamat is szoktam bántani, leginkabb szetcsikarom a nyakam, vagy bárhol a bőröm. Ilyenkor teljesen elborul az elmém. Voltam már pszichiaternel, de szorongással nem diagnosztizált, sok egyéb dologgal viszont igen. Antidepresszánst kaptam, még nem szedem, viszont a xanaxra mar hónapok óta tejesen ra vagyok szokva. Az életet teljesen értéktelennek érzem, plane ha rossz dolgok történnek, amik velem folyamatosan.
2020. júl. 18. 14:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Emellett még folyamatosan mindig mindenen aggódom, olyan agyszülemenyeim vannak, amiket sokszor mar el sem hiszek. Pszichológushoz elkezdtem járni, de mar egy hónap után látom, hogy ez nekem baromi kevés, a világon semmi hatása nem volt.
2020. júl. 18. 14:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el hipnoterapiara, segit feldolgozni esemenyeket traumakat. En is voltam. Es sokkal konnyebb:)
2020. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, kerdezo. Jo, hogy oszinten latod es onkritikusan a tuneteidet. Nem, ez nem szorongas.

A xanax nyilvan segit, de csak tunetileg.

Pszichiaterhez menj kerlek, esetedben a pszichologust nem ajanlom. Leszel te még nyugodt es xanaxmentes ember - ezt azert merem leirni, mert ritka eleslatassal beszelsz a tuneteidrol.

Pszichiater.

Drukkolok.

2020. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam mar pszichológusnal, valóban a világon semmi értelme nem volt... a pszichiáter felírt gyógyszert, egyelőre meg nincs hatása, sőt... egyébként be kellene fekudnom, en is tudom... az éleslátás szerintem inkább csak átok, sokkal jobb es könnyebb lenne tudatlannak lenni.
2020. júl. 23. 00:58
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyogyszer csak az egyik fele. A masik a terapia, ami melo, reszedrol is. Megeri.
2020. júl. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!