Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz így velem?

Mi lesz így velem?

Figyelt kérdés
Fiatal hipohonder vagyok, az elmúlt hónapban 2-3 orvosnál is jártam, szemfájással meg fejfájással. Én a legsúlyosabb dologra gondoltam, de nem hogy az, SEMMIT sem találtak. Valami olyasmit mondtak hogy pszichomatakus betegség vagy mi.. mondom jólvan.. utána zsibbadásos dolgaim jöttek, egyből a sclerosis multiplexre gondoltam. Mentünk neurológiára, kizárták ezt is. Most a legújabb, hogy érzem a szívverésemet, olyan mintha erőlködne a szivem, van, hogy nyugalmi állapotban 90 a pulzusom. Tudom ez nem kórosan magas, de akkor is. Egész nap érzem már 1 hete a mellkasomban hogy ver a szivem, nincs összefüggésben a pulzusommal. Ugyanúgy érzem 60-as pulzus mellett is este. Kérdezhetitek, hogy mi a baj. Hát az, hogy a háziorvosomnak nagyon elege van belőlem, nincs már pofám elé állni, a szüleim pedig már kinevetnek, idegesek lesznek ha már megint kitalálok valamit. De itt az a baj hogy nem tudom hogy ez most a hipohondriám vagy szervi bajom van. Meg van kötve a kezem 17 évesen, mi van ha meghalok? Sosem tudhatom meg hogy mi bajom van, pánikolok, minden bajom van! Refluxom is van, az nem tudom hogy okozhat-e ilyet. Állandóan a pulzusomat figyelem a nyakamnál, hogy hogyan ver stb.. a pulzusom normális, egyenletes, azzal talán nincs gond.. néha extraszisztolém van és ennyi! Most mit csináljak? Én valami szícbillentyűzavart diagnosztizáltam magamnak egyébként!

2020. júl. 18. 14:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Kb vagy 10 betegségem “lehet” egyszerre. Reflux,szív akármi, zsibbadtam, fájt a fejem, a gerincem, epegörcsöm volt, meg még sorolhatnám
2020. júl. 18. 15:05
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszer annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam kikelni az ágyból, szerintem akkor elkaptam a koronavírust, aztán eszembejutott hogy a fejem is fáj, mondom lehet agyhártyagyulladás! Na ott annyira elszakadt a húr, annyira bepánikoltam hogy a pulzusom 120ról nem nagyon ment le 1-2 óráig.
2020. júl. 18. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
"Most mit csinálj?" Hát szerintem inkább tanulj, rajzolj, fess, énekelj, zenélj, szavalj, írj. Mi szeretnél lenni?
2020. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj maszek pszichiáterhez, a fejedben van a baj, ki fognak gyógyítani ebből, de legalábbis ritkábban fogsz pánikolni.
2020. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj, megvannak a magam hobbiai, baráti társaságom, minden. De attól még nem múlik el a hipohondria. Mindig eszembe jut, tökmindegy hol vagyok, mit csinálok éppen. Eszembe jut hogy meg KELL néznem a pulzusomat, muszáj. És érzek is fura megmagyarázhatatlan érzéseket is.
2020. júl. 18. 15:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen négyes, de nem tudom, hogy szervi bajom van-e vagy nem! És engem ez aggaszt. Fájt a szemem, a fejem, zsibbadtam, a szívem furán csinálja a dolgát, nem tudom. Kardiológusnál még nem voltam, de nem is leszek.
2020. júl. 18. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Az agyadban lehet valami szervi baj, a hipochondria egyfajta kényszerbetegség, arra meg vannak jó gyógyszerek.
2020. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát remélem csak ott! Sokszor mondjuk egy bevásárlóközpont közepén is annyit látok hogy az emberek furán néznek rám mert megfogtam a nyakamat és a pulzusomat figyeltem egy kis ideig. Nekem ez muszáj, éreznem kell hogy nincs-e baj.
2020. júl. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!