Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érdekel ennyire mások...

Miért érdekel ennyire mások véleménye?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy nagyon fontos számomra, hogy ki mit gondol rólam?

S alapból arra gondolok, hogy biztos negatív, vagy rossz a véleménye az embereknek rólam..


2020. júl. 18. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként van jópár ilyen ember, aki kicsit érzékenyebb is a kelleténél. Szerintem amúgy önbizalomhiányos vagy.

De ezt lehet fejleszteni, hogy egy idő után már ne érdekeljen mások véleménye.

2020. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
gyenge az önértékelésed. ha nem lenne az, nem érdekelne mások véleménye
2020. júl. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, borzasztóan kellemetlenül érzem magam, ha valaki nem kedvel, mivel én úgy érzem nem adok rá okot és nagyon rosszul tudom érezni magam. Nekem borzasztó volt az a 4 középiskolás év, undorító osztályom volt, ok nélkül közösített ki embereket az osztály nagy részéből álló klikk, folyamatosan kibeszéltek minket és olyanok voltunk, mint az érinthetetlenek, sokszor még a barátaimat is ellenem fordították. Emiatt én az egyetemen is sokszor rosszul érzem magam, mert olyan érzésem van, mintha utálnának, de szerencsére megerősítenek benne a csoporttársaim, hogy ez nem így van.
2020. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez így van. Sajnos kisgyerekkorom óta nehezen találtam a helyem. Voltak barátaim, de olyan igazán jól eső őszinte, számíthatok a másikra sosem.

Úgy látszik, a gyermekkori sértegetések most visszaköszönnek. :)

2020. júl. 18. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
a múltunk elől nem menekülhetünk..
2020. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapból a szülők alakítják ki az önbizalmat, helyes önértékelést, ha a szüleid piszkáltak, kritizáltak belőled csináltak bűnbakot téged hibáztattak akkor a gyerekből általában egy hiperérzékeny önbizalomhiányos összezavarodott felnőtt lesz. A kortársaid csak a trigger pontokat nyomkodják, ami annyit jelent, ha valaki csúnyán néz rád te rögtön azt gondolod, hogy valamit elrontottál, hibás vagy rossz vagy. Csak reagálsz mert emlékszel ha apád vagy anyád rosszul nézett rád, akkor te voltál a hunyó, a bűnbak, a hülye vagy a rossz gyerek esetleg még meg is büntettek. Ez a folyamat a gyerekkori bántalmazásból indul ki és általában semmi köze ahhoz, amit valójában gondolnak az emberek. Ezt te gondolod magadról, mert elhitették veled. Az énképet kellene rendbe tenni.
2020. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!