Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió! Hogyan alakult ki...

Depresszió! Hogyan alakult ki benned?

Figyelt kérdés
Gondolom, mindenkinek van egy története, hogy mi miatt alakult ki benne ez a reménytelenség, amit nap mint nap megél. Szóval a kérdésem az, hogy milyen élmény vagy milyen sztori van a depressziód mögött? (nem+életkor)
2020. júl. 19. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak szűken: az exem annyira legyalulta az önbizalmam, rettegtem tőle, elkezdtem szorongani, aztán jött a tehetetlenség érzés, és a depresszió. Teljesen lebénít.
2020. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már gyerekként kezdődött, apámat sohasem ismertem, és eleve nem kívánt gyermekként jottem a vilagra, amely az egész életemre belyeget nyomott, anyámmal pedig mindig is érdekes volt a kapcsolatom, több figyelemre vágytam és szeretetre, melyet nem kaptam meg. Általános iskolában jöttek a zaklatások, kirekesztések. Középiskolában normalizálódott a helyzet,ott mondhatni megtaláltam a helyem. De aztán jöttek a sikertelen felvételek és hogy nem azt csinálhatom amit szerettem volna. Volt egy időszak amikor boldognak éreztem magam, de mindig jött valami, és folyton küzdelemekbe ütköztem. Miután végeztem egy olyan szakon amiben semmilyen örömöt nem találtam, következett a sikertelen álláskeresés. Újból haszontalannak, egy senkinek éreztem magam, de ott volt a második csaladom, a barátaim. Csak hogy ebben az időszakban az alkoholba menekültem, ehhez társult, hogy szorongtam, es pánikrohamom volt. Januárban elég melypontra kerültem, azt hittem nincs kiút, de sikerült munkát találnom, de ez abba kerult, hogy a barátaimat hátra kellett hagynom. És most ott tartok, hogy újból mélyponton vagyok. Gyűlölöm a munkám, saját magam. Csalódást okozok minden téren. A boldogságot hírből sem ismerem. Legszívesebben megszöknék a világ elől, az emberek elől, akik ezt tették velem.
2020. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elhagyatottság, magány, csalódások áradatai, rossz döntések, lustaság.
2020. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dohányzás okozta stress.
2020. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szakítás, magány, van valamilyen viselkedési és identitás zavarom is ami miatt baromi nehezen illeszkedek be közösségekbe, önbizalomhiány...

Kb egész életemben megvoltak ezek a faktorok, de csak az elmúlt 2-3 évben kezdtem borzasztóan depressziós lenni

2020. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!