Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szeretnék...

Antidepresszánst szeretnék szedni, mit kell tudni rola? Konkrét kérdések lent.

Figyelt kérdés

Sajnos már kb 4-5 honapja érzem, hogy segitségre van szükségem, probáltam magam megoldani, probáltam barátok segitségét kérni és olyankor jobb is volt, de sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy nem igazán tudok állando jellegü baráti segitségre számitani. Az elmult 1 honapban nagy fordulatok jöttek az életembe (negativ) és még rosszabb lett a helyzet.

A kérdés, hogy minimum mennyi ideig kell szednem? Milyen gyorsan tudok leállni vele, esetleg kell félnem attol, hogy egész életembe kell szednem? Miután leállok vele nem változtat meg? Tudni kell régebben egy nagyon vidám személy voltam, maga a megtestesült optimizmus, és érdekelne hogy segit-e abban hogy ujra pozitivan gondolkodjak, ujra önmagamra találjak, ujra legyen önbizalmam, ismerkedés egyszerübb legyen stb.

Esetleg minden más info is érdekel.



2020. júl. 27. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag orvosi vizsgálat után, és csak ha az orvos rendeli és szigorúan betartani, ahogy rendlei.

Nagyon súlyos bajt okozhat, ha csak úgy antidepresszánst kezdesz el nyelni.

2020. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad pontosan körül a problémádat, de lehet még magad sem tudod igazán megfogalmazni. Szóval:

A leggyakrabban SSRI típusú antidepresszánst írnak föl, előnye, hogy a szorongást is jól oldja viszont szinte garantáltan hízni fogsz tőle és komoly szexuális problémákat fog okozni. 1 hónap szedés után hat, minimum fél évig kell szedni akkor is ha jobban vagy. A tudomány mai állása szerint a szexuális mellékhatás elmúlik a gyógyszer abbahagyása után, de ehhez hasonló fórumokon lehet ellentétes rémtörténeteket olvasni erről. Kérdés hogy mennyire hitelesek ezek a beszámolók. Nem kell egész életedbe szedned.

2020. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szexuális probléma igaz, de visszaáll a rend a gyógyszer abbahagyása után, viszont én aki amúgy hízékony vagyok nem híztam tőle, tehát az nem fedi a valóságot, hogy mindenki garantáltan hízik tőle.
2020. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Iroda munkám van amugy, a koncentráciora kihat? Munkaképes leszek?

Esetleg alkoholt szabad fogyasztanom mellé? Nem minden nap, de talán ha havonta vagy kéthavonta egyszer haverokkal kicsit többet iszunk?

Esetleg kérhetem az orvost, hogy ne ezt a gyogyszert irja fel?

A pontos problémám az, hogy az életkörülményem nagyot változott, nagy társaságbol magányba zökkentem, párkapcsolati probléma is közbejött, ugyanugy munkahelyi nehézségek is akadnak.

2020. júl. 27. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Végül is nem te fogod meghatározni mit írjon fel. Egyáltalán milyen szakrendelésre mész?
2020. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
SSRI-t szedtem, konkrétan Stimulotont másfél évig. Se szexuális zavart, se hízást nem okozott. Ne olvasgass rémmeséket a neten.
2020. júl. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem SSRI-nél felelőtlenség a szexuális mellékhatást rémmesének beállítani mivel igenis számolnia kell vele, nagy az esély rá, hogy előjön.
2020. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is SSRI-t szedek, én is csak erről tudok mondani tapasztalatot. Kb. 2 hónap után hatott. Szexuális vágyamat enyhén csökkentette, de nem panaszkodok, kicsit sok volt előtte. Ha pedig eljön az idő, semmi problémát nem okozott. Pszichiáterem azt mondta, kb. egy évig kéne szedni, utána fokozatosan lehet elhagyni. Azt is mondta, hogy egy-két sör belefér. Koncentráció szempontból épp, hogy segített, többet tudok dolgozni, ahelyett, hogy szarrá szoronganám magamat.


Szerencsére tucatnyi különböző gyógyszer van, így ha az egyik nem jön be, még mindig ott a többi, sok lehetőséged van, beszéld meg a pszichiátereddel.

2020. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bizonytalannak érzem a kérdést. Amíg nincsenek testi tünetek, addig az ilyen régebben "optimista voltam", "volt önbizalmam" típusú panasz egyáltalán nem elegendő ok arra, hogy ezt AD-vel kelljen kezelni.

Egyébként Stimulotonnak +1, én is szedem, jó nagy hülyeség, hogy hízni lehet tőle, hízni a kajától ill. a mozgás hiányától lehet.

2020. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, akkor úgy mondom, hogy gyakran növeli az étvágyat amitől ÁLTALÁBAN az ember többet eszik és meghízik. Azért mert egy-egy mellékhatás nem jött elő nektek még nem kell úgy beállítani, mintha nem létezne. Teljesen elfogadott, hogy az SSRI-k, de igazából az SNRI-k is csökkentik a nemi vágyat, illetve növelhetik az étvágyat. És ezt nem csak én állítom, az orvosom is felhívta rá a figyelmemet mielőtt elkezdtem szedni és a betegtájékoztatóban is benne van, mint gyakori mellékhatás. Ha valakinek gyógyszert ajánlunk érdemes reális képet festeni az esetleges mellékhatásairól, hogy ne érje csalódás ha ő is bele esik abba (az egyébként gyakori) a körbe akit érint. Alkoholt inni pedig szabad rá, ez szintén az orvosom mondta, de az Escitalopram betegtájékoztatójába például bele is van írva, hogy nem lépnek kölcsönhatásba.
2020. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!