Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell a depressziónak...

Miért kell a depressziónak ilyen őrjítő érzésnek lennie? Hogy érezheti magát így egy ember? Ti hogyan írnátok le ezt at érzést?

Figyelt kérdés

Meg megfogalmazni ez nehéz, hogy pontosan mit akarok kérdezni. Par eve lettem először depressziós. Volt egy 2 hetes előszele, amikor elkezdtem nagyon furcsán es rosszul érezni magam, másképp láttam a világot, meg üresebbnek es kietlenebbnek. Majd szó szerint egyik óráról a másikra beleestem ebbe az egészbe. Az első par napban deperszonalizaciom is volt, azt gondoltam, hogy skizofrén leszek es most kezdtem el megőrülni...

Minden nap hullámokban tör rám ez az érzés es egyszerűen valami elképesztő, leírhatatlan pokoli állapot. Soha nem tudtam szavakba önteni. Sokat gondolkodom, hogy hogyan es miért kell egy embernek ilyesmin keresztül mennie. Egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet az emberi szervezet úgy felépítve, hogy olyat érezzen, amit nem tud elviselni. Mert a depresszió ép ésszel teljesen elviselhetetlen. Mintha a saját elméd megtámadna es utalna téged... akik ezen nem mentek keresztül soha meg csak elképzelni sem tudjak, hogy milyen állapot ez. Minta hirtelen egy másik dimenzióba kerülnél.



2020. júl. 29. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nézz utána Freud miért borult elmével halt meg. Hát has leesik hogy miért vagy ebben a helyzetben.
2020. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos tökéletesen értem, amit írsz. Én is feltettem ezt a kérdést, hogy ilyen elviselhetetlen szenvedést hogyan lehet érezni...

Hogy lehet az, hogy nem tud belehalni az ember?!

Nem tudom kifejezni azt a gyötrelmet, de a szomorúsághoz (és egyéb érzelmekhez) semmi köze (nálam!). Az érzések, célok, gondolatok, tervek, ízek, szagok, színek teljes hiánya. Őrjítő, fullasztó, pokoli érzés, sírni sem tudsz, mert teljesen üres vagy. Mintha már meghaltál volna, csak a tested nem tud belehalni, mert ez nem olyan típusú betegség.

2020. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1es, szerintem nem a kis hülye haverod vagyok, akivel olyan stílusban beszélhetsz, hogy “hátha leesik”... legalább írnál helyesen.
2020. júl. 30. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:

A második válaszra reagálva, amikor depressziós vagyok, az nem szomorúság, hanem egy teljesen más érzés. Olyankor komolyan azt kívánom bár lennék inkább szomorú, és legalább kisírhatnám magamból a rosszat. De nem, a depresszió egy mocskos hiánya valaminek, amit meg sem tudsz olyankor fogalmazni.

Én úgy próbálok belőle kitörni, hogy érzelmet próbálok kicsikarni magamból, mondjuk elolvasok régi naplóbejegyzéseket, vagy erőltetem az olvasást, beszélgetést, akármit. De rohadalom ami egy depressziós időszak.

2020. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legtökéletesebben sikerült napokon, a legszebb napsütésben és madárcsicsergésben, a legnyugodtabb órákban is folyamatosan érzek valami nyomasztót, nem tudnám pontosan megfogalmazni, hogy mit. Olyan, mintha egy szürke búra alatt lennék, ami kioltja belőlem a szépérzetet, és marad a negativitás. A stresszesebb időszakokban viszont a szorongásom erősebb, mint a depresszióm, és olyankor sikerül elnyomnom ezt az érzést, helyette maxon tolok mindent reggeltől estig, és rosszul vagyok, ha becsúszik bármi hiba a számításaimba.

Borzasztó, nem tudnék dönteni, melyik rosszabb.

2020. aug. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4es, érdekes, en pont, hogy üvöltve sírok, amikor a a legmélyebben vagyok. Az üresség, a kilátástalanság, a kietlenség es a zero jövőkép érzése egyszerre keveredve mar szinte fizikailag érzem, hogy nyomaszt es ilyenkor mar nem bírom tovább. Vannak olyan órák is, amikor szó szerint nem erzek semmit, de en ezt nem tekintem melyhullamnak, az előbbinél meg egy fokkal ez is jobb.

5os, en is szorongok es kenyszerbeteg vagyok a depreszsio mellett, mindig is olyan voltam, hogyha valami nem úgy alakul, ahogy elterveztem, vagy valami gixer csúszik abba, amit csinálok, ott nálam borul minden es világvége érzetem lesz.

2020. aug. 1. 07:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok, az ötös tapasztalatát osztom, én is stressz által inkább szorongok, és a rossz hangulatom "nem tűnik fel", viszont amikor nincs tennivaló, akkor is van a szorongás és még a rossz hangulat is jön... :(

Remélem az évek múltával jobb lesz, szokták mondani.

2020. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, döbbenetesen érzékletesen írta le ezeket a sötét érzéseket. Iszonyú lehet. Én egy meglehetősen dark sorozat tömény megnézése után voltam így egy-két hétig, de sikerült kilábalnom abból a mélységből. érdemes lehet szakemberhez fordulni segítségért, mert ez így elviselhetetlennek tűnik.

További segítségért és programokért keresse fel a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívja telefonos lelki támogató vonalainkat.

2020. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért létezik ez az érzés, amit maga a betegség magával cipel, viszont egyáltalán nem kellemes. Számomra ez az érzés ahhoz hasonlít, mintha valaki hátulról fojtogatna, elölről pedig egy másik személy ugrálna a mellkasomon. Legtöbbször maró nyugtalanságot érzek, de olyan is van, mikor az üresség hatalmasodik el felettem. Nincs értelme semminek, ahogy a létezésnek sem.

Őrjítő és borzalmas, mert olykor-olykor kapok egy szikrát, hogy lehet jobb is, de mindig visszaesek, ez pedig ördögi körként folytatódik tovább. Újra és újra

2020. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra olyan, mintha folyamatosan a víz alatt lennék és fulladoznék, de soha nem fulladnék meg. Egy másik világ szinte, elszigeteltnek, távolinak érzem az embereket körülöttem, néha még saját magamat is és képtelen vagyok az empátiára vagy bármi arra hasonlítóra, mégis úgy érzem, teher vagyok az egész univerzum hátán.


Aki azt mondja, hogy ez csak sima szomorúság, téved. Tulajdonképpen a szomorúság volt az utolsó, amit egy ilyen időszak alatt éreztem.

2020. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!