Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy "mély" depressziós...

Milyen egy "mély" depressziós ember?

Figyelt kérdés
2020. júl. 18. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Folyton negatív vagyok, mindenben a rosszat látom meg, motiválatlan vagyok, a nap túlnyomó részében rossz a kedvem, energia vampirnak tartanak az emberek. Gyakran gondolok a halálra.

Gyakran hibáztatom magam a vélt vagy valós problémáim miatt.

Súlyosan önkép zavaros vagyok, folyton bántom magam szavakkal vagy akár tettekkel is.

Folyton magányosnak érzem magam, de félek és nem is tudok ismerkedni.

Jövőképem nincs, csak túlélem a napokat.

Sok egyéb tünet van még, de hirtelen ezek jutnak az eszembe.

Ja és a közhiedelemmel ellentétben a pozitív gondolkodás erre az állapotra már nincs hatással, nem segít semmit.

2020. júl. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nincs kedvem semmihez így alig csinálok valamit, bűntudatom van ezért is.


Magányos vagyok de nem tudok megbízni az emberekben így beletörődtem ebbe.


Nincsen önbizalmam és mindent rosszul csinálok.


Egyáltalán nem tudok koncentrálni, nem tudok nyugton maradni sokáig, nem érzek arra ingert hogy befejezzem azt amit elkezdtem.


Undorodok az emberektől és csak a rosszat látom meg mindenben.

2020. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden, ami a pozitív oldal ellentéte. (nem szeretném ugyan azt leírni, ahogy az előbbiek, felesleges)
2020. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első: és szerinted az sem segítene a dolgon(nyilván csak minimálisan tudna), ha valaki a végletekig kitartana melletted?


nekem van egy barátom, akinek ezek a problémái felerősödtek az elmúlt hónapokban, és elzárkózott előlem, nem áll velem szóba. azt állítja, hogy neki jobb az, ha egyedül van de én ezt nem tudom elhinni. nem tudom azt se, mi van már 1 hónapja vele. kezeli szakember, gyógyszert is kap, ennyit tudok legutolsó információk alapján.


már-már én is teljesen reménytelen helyzetben érzem magam emiatt, bár nálam nem hinném, hogy ez komoly. dolgozom, élem az életem, csak éppen fogalmam sincs, mi fog történni.

én örülnék neki, ha mellette lehetnék, és ha effektíve nem tudok rajta segíteni, mégis érezné, hogy ott vagyok.


vagy most ilyen helyzetben mit tudok tenni egyáltalán?

2020. júl. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. Fogalmam sincs. Mellettem soha sem volt senki. Voltak haverjaim, de ők le se tojták hogy bajom van. Én voltam az örök negatív a társaságban, mindenkit csak ennyi érdekelt. Nem az ő hibájuk. Ez van.

Szóval nem tudom, hogy a te barátod miért taszít el téged. Lehet jobban érzi így magát, a depressziós ember gyűlöli és imádja a magányt egyszerre.

2020. júl. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!