Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt Ocd-s emberek? Nek...

Vannak itt Ocd-s emberek? Nektek miben nyilvánult meg a kényszer betegség?

Figyelt kérdés

Például ha folyamatosan rettegek dolgok miatt és elkezdek szavakat mondogatni vagy írni akkor ez már tekinthetjük annak?

Van egy kényszer gondolat és ehhez társul egy kényszer cselekedet.

Valójában a kényszer cselekedet megnyugtat.



2020. júl. 30. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,ez nálam is így van, bár nálam elég súlyos. Amikor elkezdődött úgy éreztem, hogy a Sátán megszállta a gondolataimat és ő irányít. Ez nem én vagyok. Én nem gondolok és csinálok ilyet. Egy gonosz dolog ami irányít engem. Ezeket hittem akkoriban. Motyogtam magamban, morogtam, éjszaka kiabáltam, agresszív voltam. Mondjuk utána nappal is, amikor elvittek mikor a Tesco közepén jött rám a roham, és ott üvöltöztem, és hibáztattam mindenkit, azt hitték skizofrén vagyok amikor bevittek. De “csak” pszichózisom van, kényszeres vonások hangsúlyával. Tehát súlyos kényszerbeteg pszichózissal körítve. Szóval tök jó. Amikor megkérdezte a pszchiáter, hogy szenvedett vagy szenved e a családban valaki bárki elmezavarban, mondtam hogy én nem szenvedek minden percét élvezem. Persze ez csak vicc. De egyébként én vagyok az ügyeletes kattant szóval én bepótolom mindenki helyett. Remélem tudtam segíteni. Minden jót a továbbiakban.
2020. aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!