Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, pánikbetegség,...

Depresszió, pánikbetegség, szorongás, milyen tüneteket produkál? Akinek van/volt ilyen betegsége miben nyilvánult meg nála, és hogy sikerül/t kezelni?

Figyelt kérdés
Egyéni esetekre vagyok kíváncsi,és nem általánosításra! Köszönöm annak aki válaszol.

2012. febr. 9. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
En több mint 3 evig felelem-szorongas-panikbetegsegben szenvedtem.Eleinte rosszulletek,hanyinger,panikrohamok,majd 3 honap utan az orvos antid. irt ki,addig nem is hallottam rola,ez annyira tönkre tett 2 het alatt,hogy remegtem,erös felelem alakult ki,allando gomboc a gyomromba,erös hanyinger,alig tudtam valamit enni.Az abbahgyasa utan,javult az allapotom,de minden megmaradt,a napi erös hanyinger,felelm,rohamok,nem alvas,persze nyugtatokat szedtem,ami segitett.A növenyi cseppek,tablettak,tea,nekem semmit nem hasznalt.Jartam pszihot.,semmit nem segitett,majd utoljara a hipnozis segiett.§ evig nem tudtam egyedül sehova elmenni,annyira feltem szorongtam,sokszor nehez volt egyedül maradni otthon is,es volt hogy neha meg a postaert se tudtam lemenni,ha egyedül voltam otthon,ha le is mentem,telefont ,tablettat vizet a zsebembe vittem le.Szörnyü volt.
2012. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsö

Elfelejtetem meg leirni,persze a fajdalmak is napirenden voltak,hatfajas,nyakfajas,fejfajas,szivveresek,ja es persze a legelejen az egesz szedülessel kezdödött,ha tömegbe mentem elkezdtem szedülni,ez volt a legelso ami nalam jelentkezett,majd valamennyi idö utan, az elsö panikroham.

2012. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Heves szívdobogásra ébredés, gyomorpanaszok, állandó félelemérzet, kényszergondolatok, cselekvések. Ellenőrizgetek egy csomó mindent akkor is ha tudom, hogy pl. már lekapcsoltam a vasalót, de még 40-szer megnézem.


De én inkább kényszerbeteg voltam, amihez alap a szorongás. Néha társult hozzá egy kis pánik. Mindenféle betegséget képzeltem be magamnak és ettől szívdobogás, izzadás tört rám. Hát szóval pánik.


Mára szerencsére sokat javult. De még mindig ellenőrzök mindent.


Pszichiáter kezelt. De szerintem a betegség felismerése önmagában sokat segít.

2012. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben majdnem minden este/éjjel rosszul lettem. Előbb rámtört a szorongás, nem is értettem, mitől szorongok, csak éreztem. Aztán elviselhetetlen hányingerem lett, ment a hasam, nem kaptam levegőt, elgyengültem, szédikéltem, hőhullámaim voltak, miközben dideregtem, fájt a hasam, a fejem, a végére úgy összezavarodtam és olyan zaklatott lettem, hogy alig tudtam összefüggően beszélni. Ezek voltak a szorongásos pánikrohamok. A gondolatelterelés működött. Nehéz volt, nem sikerült elsőre. Ezek a rosszullétek órákig eltartottak. Egy időben történeteket olvastam a neten, vagy kézbe vettem egy izgalmas könyvet, és egy idő után sikerült arra koncentrálnom a rosszullét helyett. A másik megoldás a séta volt... volt, hogy több óráig sétáltam, míg jobban nem lettem, közben próbáltam megfigyelni az utcát, a házakat, gondolkodtam, melyikben kik lakhatnak, milyen életük van, stb. Az is jó lehet, ha valaki melletted van, aki elég szellemes és szószátyár ahhoz, hogy lekössön. Egy idő után elmúltak a rosszullétek, tudatosítottam magamban, hogy ez nem valós és mondtam az agyamnak, hogy nincs erre szükségem. Mostanában már nincsenek esti rosszulléteim, de gyorsabb pánikrohamok előfordulnak, ha nagyon felstresszelem magam valamin. Olyankor remegek, elgyengülök, kapkodom a levegőt, amitől szédülni kezdek és dadogok. De ez szerencsére gyorsan elmúlik, pár perc alatt.


22/L

2012. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szorongás, és a depresszió felvitte a vérnyomásom és a pulzusom. Étvágytalanságot, hasmenést,zsibbadást, gyomorremegést, szédülést, fülzúgást, lábgyengeséget, hidegrázást, légszomjat, halálfélelmet, hipohondriát okozott. Aludni nem tudtam, csak keveset. Kaptam rá antidepresszánst és Xanaxot. Hét hónapig szedtem, majd fokozatosan elhagytam. Rendbe jöttem, de időnként megfordul a fejemben hogy bármikor kiújulhat. Szerencsére megtanultam relaxálni, így tudom befolyásolni a gondolataim, valamint a sport is használ. Több könyvet elolvastam ebben a témában és ez is segített helyére rakni a dolgokat.
2012. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szívtáji panaszaim voltak,nem mertem aludni,mert néha elakadt a légzésem,és arra ilyedtem föl hogy rögtön megfulladok,ez csak tovább fokozta a dolgot.Ami gyógyszert kaptam azt csak egy hétig szedtem,mert nem birtam elviselni a mellékhatást.Könyveket olvastam én is,a gyógyszer helyett egy üveg sört ittam meg lefekvés elött és bár vagy 3évig tartott ez az örület,ugyérzem kigyógyultam belőle.Rossz volt de tanultam is belőle.
2012. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!