Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szeressem meg önmagamat?

Hogyan szeressem meg önmagamat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem vagyok szerethető.

Senki sem szeret.

De a legrosszabb, hogy én sem szeretem saját magam.

Így szeretet nélkül nagyon rossz élni,

ezért legalább én szeretném magamat szeretni,

de nem tudom hogyan...

Tudsz segíteni?

18/f



2020. júl. 31. 16:46
 1/3 anonim válasza:
Próbálj meg dolgokat, hobbit, sportot megszeretni. Ilyenkor egy kisállat szerintem nagyon sokat tud segíteni, mert ha megkapja a megfelelő gondoskodást, 100-szorosát visszakapod tőle😊 Fejleszd magad egy sportban, hobbiban amivel eredményeket tudsz elérni és büszke lenni magadra miután sikerült. Nem is kell pont sport vagy hobbi, elég egy kitűzött cél😊 Próbálj ki olyan dolgokat amivel megtudod szerettetni magadat vagy barátokat szerezni, akár egy program a lakóhelyeden, számítógépes játékok ahol összeraknak emberekkel és ott is tudsz ismerkedni stb. Olvass erről könyvet vagy az interneten egy cikket, biztos van bennük pár jó tipp. A legfontosabb, hogy ne add fel!❤️A családoddal, rokonokkal, osztálytársakkal milyen a kapcsolatod?
2020. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát, szüleim épphogy csak nem dobnak az utcára, de folyton ezzel zsarolnak. Nem hagyják, hogy azt csináljam, amit szeretnék, amihez kedvem lenne, amitől jól érezném magam. Pedig szerintem is sokat segítene. Többi rokonokkal nem tartom a kapcsolatot. Osztálytársaimat sem érdeklem. Egész karantén és nyáriszünetben nem találkoztam senkivel, és senkivel sem tartom a kapcsolatot. Nincsenek barátaim. Nincs senkim sem.

Már belefáradtam.

Utálok ozthon lenni a szüleimmel. Gyűlölöm őket és ők is engem. Ameddig velük lakom nem leszek boldog, ezt tudom. De még van egy évem a gimnáziumból, ezt valahogy át kell vészelnem, habár utána sem tudom, hogyan tovább. Már belefáradtam. De megígértem magamnak, hogy nem leszek öngyilkos^^. Végülis ennél már nem lehet sokkal rosszabb. De a szüleimnek sosem fogok megbocsátani. Lelkileg megnyomorítottak. De nem tom mi a f4sznak írom ezt le. Csak az időmet pocsékolom a csodálatos életemből, és magamat sajnálom...

2020. júl. 31. 17:55
 3/3 anonim válasza:
Azzal, hogy leírod mi a bajod, nem fogod sajnáltatni magad😊 Próbáld akkor lefoglalni magad a tanulással, addig se fognak piszkálni a szüleid. Lehet változásra van szükséged, új környezetre, új emberekre. Ha mész egyetemre akkor érdemes koliba menni (nyilván ha közel laksz az egyetemhez akkor lehet nem éri meg), ott rengeteg új ember lesz, és kitudja, lehet az lesz a legszebb időszakod. Ha nem mész továbbtanulni akkor gondolom fogsz diákmunkázni, próbálj olyat keresni ahol jó véleményük van az embereknek arról a helyről😊 Ott is fogsz tudni ismerkedni.
2020. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!