Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sehol nem találom a helyemet,...

Sehol nem találom a helyemet, sem önmagamat, mikor fog ez változni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy semmilyen vagyok. Nem utálnak az emberek, nem is szeretnek. Általában elfelejtik hogy létezem. Megpróbáltam önbizalomteljesnek tűnni, de ígyse változott semmi a kiállásomon, nem barátkoztak velem többen. Ez van bárhol vagyok. Se osztályban, se érettségi előkészítőn nem keresik a társaságom, pedig én próbálkozom, de olyan mintha zavarnám őket. Egy kétségbeesett magányos nyomoréknak érzem ilyenkor magam. Eddig azt hittem csak az osztály nem az én társaságom és nem velem van a baj, de az előkészítővel ismét lett egy olyan hely ahol nem találom a helyem, vagyis valószínűleg bennem van a hiba. Nem szeretek bulizni, piálni mint a kortársaim, de ha odakeveredek mégis, akkor ez nem látszik, tök jól elvagyok de ott se keresik a társaságom. Felelősségtudó, jövőmre gondoló ember vagyok, kicsit érettebb a koromnál. De mégse érzem magam a felnőttek körében se jól, kicsinek és tudatlannak érzem magam. Se a kortársaim körében se az idősebbekkel nem érzem jól magam. Már csak az egyetem az utolsó reményem... mit csinálok rosszul? Barátságos és humoros próbálok lenni de úgy érzem mintha ez úgy jönne le az embereknek hogy egy gáz csaj próbál barátokat szerezni. A külsőm alapján sokan intelligensnek és népszerűnek(!) hisznek...A személyiségemmel van a baj biztos... Nekem kéne változnom? Mit tegyek, hogy végre normális emberi kapcsolataim legyenek, valamint ne én legyek a láthatatlan unalmas senki?

2019. jan. 26. 22:15
 1/10 A kérdező kommentje:
nem szeretnék depresszióba esni, boldogan szeretném élni az életem, mert hát csak egyszer élünk..
2019. jan. 26. 22:17
 2/10 A kérdező kommentje:
kis ideig éltem külföldön, és ott jelentősen jobban éreztem magam, fontosabbnak...
2019. jan. 26. 22:18
 3/10 A kérdező kommentje:
valamint eléggé bűntudatom van hogy ilyen hülyeségen problémázok, mikor remek családom van és másoknak sokkal nagyobb problémái vannak
2019. jan. 26. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy bűntudatod legyen, nem ártasz vele senkinek. Attól meg, hogy vannak nálad sokkal rosszabb helyzetben lévők, a te problémád nem lesz kisebb.


Szerintem túl mély következtetéseket vonsz le nagyon általános dolgokból.

Attól nem leszel senki, hogy "nem barátkoznak veled többen". Kérdés, hogy hány embernek kell barátkoznia veled, hogy valakinek érezd magad? :)

Azt meg, hogy zavarod őket, nem lehet hogy csak az önbizalomhiányod mondja?

2019. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát abból veszem le hogy zavarom őket, hogy egyáltalán nem próbálnak velem beszélgetést fenttartani, vagy érzem hogy teher nekik pl megadni a leckét ha hiányzok...
2019. jan. 27. 00:06
 6/10 A kérdező kommentje:
egy nagyon jó barátnőm van, nem kéne nekem sokkal több hiszen nem a mennyiség hanem a minőség számít, csak hogy ne mindig szegény barátnőmön lógjak, vagy ha elfoglalt legalább tudjak valaki másnak is írni...
2019. jan. 27. 00:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, akkor mégiscsak emlékszik valaki rá, hogy létezel. :) De valóban jó ötlet több lábon állni.

Azért mégiscsak jól csináltad legalább egyszer. Esetleg kérdezd meg őt, hogy szerinte miért van ez.


Amúgy meg, az emberek szeretnek klikkesedni. És szeretik kirekeszteni azt, aki nem áll be a sorba. Középiskolában meg főleg. Nem feltétlen benned van a hiba.

2019. jan. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 éves korunk óta barátnők vagyunk, mert a gyerekek mindenkivel barátságosak. beszéltük is hogyha most találkoznánk, valószínűleg nem lennénk jóban mert nagyon különbözünk :D
2019. jan. 27. 00:51
 9/10 A kérdező kommentje:
valamint próbáltam a klikkekhez beállni, de mindenhol falakba ütköztem... voltak ahol csak szimplán nem hívtak sehova, volt olyan aki konkrétan megmondta hogy másokkal kéne barátkoznom...
2019. jan. 27. 00:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Auccs. Hát, a tényleges okát csak ők tudják. Meg lehet próbálni kipuhatolni az okot, de nem biztos, hogy érdemes. Ha te amúgy jófej, barátságos voltál velük szemben, akkor valszeg simán rosszindulat.

Annyiban igaza volt, hogy barátkozz másokkal. Nagy a világ. :)

2019. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!