Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az enyhe epilepszia miben...

Az enyhe epilepszia miben kulonbozik a szorongastol es a panikbetegsegtol/panikrohamoktol?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Pániknál nem kapsz levegőt, elzsibbad a karod, olyan, mintha nyomnák a mellkasod, kalapál a szíved, izzadsz, erős halálfélelmed van. Epilepsziás nem vagyok, csak pánikrohamom volt már jópár. Ez ilyen.
2020. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is. De elgondolkoztam, hogy mi van, ha ez epilepszia. Mert lattam olyat, akinel kiderult, hogy tipikus panikrohamos tunetei voltak, de kiderult, hogy epilepszias.
2020. aug. 1. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálad inkább a hipochondria jöhet szóba.
2020. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs konkrét különbség. Sok epilepszia típusnál tulajdonképp egy leírhatatlan de furcsa érzés jelentkezik,kissé homályos látás, furcsa szagok, hangok, nem tiszta gondolatok, idegenérzet (minden ami eddig ismerős volt pl a szoba ismeretlenné, idegenné válik. De van olyan "enyhébb" epilepszia is, ahol elsötétül minden, és olyan is ahol az ember magánál van, mindent ért de nem tud a kérdésre válaszolni, vagy nem tud egyszerűen reagálni sem. Az epilepszia nagyon összetett és sokrétű.
2020. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlo! Bar epilepszias rohamnal nincs retteges erzes. Mindkettot megtapasztaltam mar. Gyermekkori epilepsziam vol 10evig. Elore ereztem a rohamokat, furan ereztem magam, mintha masik vilagban elnek. Akkortajt voltak szorongasos rosszulleteim de azt hittem egy enyhebb roham. A mai napig nem tudom a sok sok rohambol(amik enyhebbek voltak) h epilepszias vagy szorongasos volt.



Nyilvan mikor elajultam es nem vettem levegot majd migren es egy napig hanyas, egyertelmuen epilepszia volt, de sok hasonlosag van

2020. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!