Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségre új gyógyszer?

Pánikbetegségre új gyógyszer?

Figyelt kérdés
Tetgnap volt életem legnagyobb pánikja, majdnem elvitt a mentő 4szem frontint vettem be és elég sokan voltak körülöttem h nyugtassanak. nagyon ilyesztő volt. félek h baja lesz a szivemnek, vagy epilepsziás leszek mert pánikkor remegek és össze ugranak az izmaim és rettentő feszültséget érzek a testemben. ma elmentem a dokihoz és kaptam egy új gyógyszert: citapram 20mg reggel és este fél. E mellé reggel 0,5 frontin délben fél este 0,5. A citapram segíteni fog? jártam pszichológushoz, szedtem coaxilt de eddig semmi se segített. És nagyon félek h bajom lesz az új gyógyszertől. ma pl enni se nagyon tudtam, de ez még lehet a tegnapi hatása. Félek h epilepsziás rohamot fogok kapni.Szerintetek lehet vészes mellékhatása az új gyógyszernek? milyen tapasztalatotok van vele? mindenre kíváncsi vagyok!

2012. júl. 11. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, a citapram segíteni fog, de nem azonnal. Általában két-három hét kell a hatás kifejlődéséhez, de van hogy már egy hét után hat. Addig a Frontin rendszeres szedése csökkenti a rohamokat. A szívednek nem lesz semmi baja, a pánikroham nem okoz súlyos testi elváltozásokat.
2012. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szedtem Coaxilt és nekem sem vált be.

Nekem Cipralexre cserélte le a dokim (azt hiszem hasonló mint a Citapram).

Két hétig rosszul voltam de utána elkezdett hatni és minden rendbe jött. Tünetmentes vagyok.

Szóval kitartás, lesz most két rossz heted, de utána minden oké lesz! NE FÉLJ! Menj szabira addig, vagy maradj otthon betegállományban.

NEM fogsz epilepsziás rohamot kapni.

KITARTÁS!

2012. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat, remélem igazatok lesz, valahogy csak túlélem ezt a 2 hetet :)
2012. júl. 11. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Na, ez a jó hozzáállás!

Kibírod, ne félj!

2012. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy minden áldott nap, azonos időben szedd be az orvos által rendelt adagot. Sem az időponton, sem a mennyiségen ne változtass, bármi történjen. Tkp. ez a megfigyelés időszaka, az orvos részére. Csak így tudja megítélni, hogy pl. 3 hónap után, hatásos e a gyógyszer, vagy váltani kell. Ha valami oknál fogva rosszul lennél, akkor se változtass semmin, hanem haladéktalanul keresd fel az orvosodat. És még valami: az antidepresszánsok az első két hétben nemhogy csökkentenék, hanem erősítik a pánikot. Ezt kell kibírnod. Hidd el, az eredmény megéri.
2012. júl. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szedtem Citapramot, és tényleg segít egy idő után, a közérzetem és a kedvem is sokkal jobb volt, pozitívan álltam a dolgokhoz, és szorongások is megszűntek egy idő után.
2012. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ti milyen hatásokat tapasztaltatok az elején? 3napja szedem reggel fél este fél összesen 20mg. Első nap szájszárazság, második nap reggel szorongással keltem majd délután egy kis émelygés, ma harmadik nap szédülés hányinger gyengeség szájszárazság gyengébb szorongás izzad a talpan is és reggel arra keltem h kocognak a fogaim mintha rázna a hideg és rosszul voltam. Nektek volt hasonló? lesz rosszabb is? Hányingerre mit lehet bevenni mellé?
2012. júl. 13. 18:49
 8/10 A kérdező kommentje:
jah és étvágyam egyáltalán nincs anya szerint máris fogytam, vegyek étvágynövelőt?
2012. júl. 13. 18:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Már pontosan nem emlékszem, de tudom, hogy az első 2-3 hétben előfordultak rosszullétek, utána csökkentek majd meg is szűntek.

Nekem se volt étvágyam, de visszajött mikor hatni kezdett a gyógyszer.

2012. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a felírt gyógyszerek nem válnak be, erősebbet,vagy egy másikat szoktak felírni. Nagyon jó gyógyszer a Xanax, ezt a körzeti orvos is felírhatja, annyira veszélytelen.

Minden pszichofarmakonnak velejárója a szájszárazság, ami egy idő után elmúlik. Hozzászokási idő ide vagy oda, ha nem bírod tovább, erősebbet kell kérni - én így tettem. Jött a Rivotril ami veszélyes gyógyszer - hozzászokás, gyógyszerfüggőség, tilos rá inni alkoholt, egyetlen adagot sem szabad kihagyni - viszont napokon belül tünetmentes lettem. Kiváló gyógyszer.Ezt is ki szokták egészíteni egy másikkal.(Citapram vagy más.) Elegendő lehet, beválhat a Xanax plusz Fevarin ezekre a jellegzetes pániktünetekre.

A Frontin is jó gyógyszer, de úgy látom, hogy gyenge.

Az orvosok nem szeretnek a legerősebbel kezdeni.

Ha egyértelmű a pánikbetegség, akkor NEM leszel epilepsziás, csak epileptikus tünetek jönnek, mint ahogy a szívnek sem lesz semmi baja, csak valami rettenetes szívtájéki tünetek jelentkeznek - heves, vagy szapora szívdobogás, kisugárzó fájdalom a bal karba, bal vállcsúcsba-. Pokoliak tudnak lenni a tünetek. - Halálfélelem, szédülés, verejtékezés, ájulásos érzés, görcsök és így tovább. Amíg nincs meg a megfelelő gyógyszer, és nem fejti ki a hatását addig ki kell bírni. Sajnos nem tudok mást mondani.Egyet messze kerülni kell : az alkohol !!!

Szívből kívánok mielőbbi gyógyulást !!

2012. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!