Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tudni a felnőttkori...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Mit lehet tudni a felnőttkori autizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam meg hogy a Budapesti Ritka Betegségek Kórházban a kórházat vezető professzor asszony több napnyi bentfekvés,tesztek után azt állapította meg hogy Felnőttkori autizmusban szenvedek és erről szeretnék többet megtudni.

#autizmus #felnőttkori autizmus #Felnőttkori Autizmus kezelése #Felnőttkori Autizmussal kapcsolatos ápolás
2020. aug. 1. 17:54
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Azzal én is tisztában vagyok,hogy az autizmus nagyon sokrétű,de szeretnék róla lehetőleg mindent megtudni és nálam nemkrégen 33 éves koromban lett megállapítva kicsit több mint 12 évvel az engem érintő vizsgálatok és nagyon sok téves diagnózis után.
2020. aug. 1. 17:57
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy felnöttkori autizmus, az minden esetben veleszületett probléma és már gyerekkorban is fennállt - legfeljebb nem ismerték fel.

A másik meg, ha megvan a diagnózisod, akkor tudod, mi a problémád és egyszerüen utána nézel, hogy tudnád optimalizálni a helyzetedet, megfelelö terápiával meg lehet tanulni beilleszkedni a társadalomba és elsajátítani a szükséges szociális viselkedésformákat.

A párom is autista, ennek ellenére komolyabb problémája nincs emiatt az életben.

2020. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy felnőttkori. Aki gyerekként az, az felnőttként is az, és fordítva.

Mit szeretnél tudni? Ha gondolod, szívesen válaszolok pár dologra, de így nehéz, hogy nem tudom, mire vagy kíváncsi. Privátban is írhatsz.

2020. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
74%
Milyen tünetei vannak?Ilyent még nem is hallottam soha.
2020. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez kamu. Olyan nincs, hogy az autizmus felnőttkorban alakul ki.
2020. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen diagnózis nincs, és a kórháznak sem ez a neve.

Időnként megjelennek itt ilyen kérdések, amiben valaki az autizmusról akar megtudni dolgokat, azt állítva, hogy ő is az, miközben egyértelműen lejön az egészből, hogy kamu. Nemtudom, mi mostanában ez a nagy autizmus-fétis vagy mánia, de lassan már kellemetlenül érzem magam amiatt, hogy az vagyok, mert teljesen rá vannak pörögve az emberek a témára.

2020. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdésed van, kérdezz, de nem kell köré kamusztorit építened.


#6 Így van, mintha cirkuszi látványosságok lennénk. Nem tudom mi ennyire érdekes benne. Meg amikor előadják, hogy ők azok, csak mondjuk soha senki nem diagnosztizálta őket, meg azt sem tudják miről van szó, csak olvastak róla egy cikket és "magukra ismertek", mert őket is zavarja, ha nincs rend az íróasztalon, vagy kb valami ilyesmi. xD

2020. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem ez a kórház neve.

2. Nem ez a "betegség" (inkább állapot) neve.

3. Soha nem a kórházat vezető professzor asszony közli a mezei kis senkivel a diagnózist.

4. Olyan nincs, hogy mondanak egy betegség nevet, majd szélnek eresztenek, hogy a gyakoriról tájékozódj.


Ez annyira gyenge kamu, hogy kár volt ennyi karaktert is pazarolni rá.

2020. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Szerintem látta valakinek a papírján, hogy gyermekkori autizmus, és gondolta, akkor van felnőttkori is. :D
2020. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt elhiszem, hogy a ritka betegségek intézetében kezelték valamivel, de az nem autizmus volt... :D
2020. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!