Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánst kötelező...

Az antidepresszánst kötelező elhagyni?

Figyelt kérdés

2020. január végén fordultam pszichiáterhez, mert már egyszerűen nem bírtam elviselni a szorongást és a napi szinten jelenlévő öngyilkossági gondolatokat. Antidepresszánst (Escitil) és pszichoterápiát írt fel. A pszichoterápiát is január végén kezdtem meg. Pénteken voltam a pszichológusnál és azt mondta, hogy szerinte amit a szerződésben kitűztünk célt azt teljesítettük. Eddig hetente jártam terápiára, de most két hét múlva kell visszamenni és lehetséges, hogy az lesz az utolsó alkalom. Ezzel egyébként én is egyetértek, szerintem sokat fejlődtem ez alatt a fél év alatt. Viszont hozzá tartozik az is, hogy az Escitilt még mindig szedem (10 mg/nap) és szerintem az is nagyban hozzájárul a jó közérzethez és az aktívsághoz. Egy kicsit félek, mert a pszichiáterhez csütörtökön kell mennem, ahol elmondom, hogy mi volt a pszichoterápián és mivel az Escitilt terápia szerűen fél évig kell szedni, ami most jár le szerintem el kellesz hagyni.

Ami miatt nem szeretném elhagyni az az, hogy félek, hogy visszaesek a depresszióba, amit nem szeretnék. Nem kis munka és idő volt összekaparni magam a jelenlegi állapotra és nem szeretném, ha ez az állapot visszaromlana.


Ha ezt elmondom a pszichiáternek szerintetek fel fogja írni továbbra is ugyanúgy az Escitilt? Nekik elvégre az a jó, ha gyógyszert írnak fel, nem? Nekem meg ha ez kell ahhoz, hogy megmaradjak ebben az állapotban, akkor simán beszedem reggelente a tablettát. Mellékhatása ugyanis nincs, legalábbis én nem vettem észre semmit (leszámítva az első 1-2 hetet, mikor szedni kezdtem, mert az pokoli volt).


2020. aug. 3. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvos dolga eldönteni, hogy meddig kell szedned. Ha nem bízol meg benne, keress másik dokit.
2020. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ma voltam kontrolon a pszichiáternél, nem mondta, hogy el kellene hagyni a gyógyszert, szerencsére.
2020. aug. 6. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!