Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség tünete? Talán szorongás?

Figyelt kérdés
Folyton azon rágódok, hogy mit kellett volna másképp csinálnom a múltban, de olyan szinten, hogy sokszor mar el is sírom magam miatta. Ha egy rossz döntést hoztam, azért gyűlölöm magam es addig kell magamnak magyaráznom, hogy miért azt a döntést hoztam, amig meg nem nyugszom. Ez a “megnyugvás” persze csak ideiglenes, egy fel óra múlva újra elkezdhet kinozni ez a gondolat. Folyton azzal kínzom magam, hogy mi lett volna, ha... azt képzelem, hogyha akar csak egy kis dolgot másképp csináltam volna, akkor biztosan merőben más lenne az életem, sokkal jobb es ez a tudat kikészít. Egy elhalasztott lehetőség miatt gyűlölöm magam(bántani is szoktam magam)meg akkor is, ha az adott helyzetben nem tűnt olyan fontosnak. Egesz nap csak arra gondolok, hogy csak akkor szeretnék élni, ha visszaforgathatnam az időt es mindent tökéletesen csinalhatnek. Depresszióval es kenyszerbetegseggel diagnosztizalva vagyok.
2020. aug. 6. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Erősen szorongsz és erre rátesz még egy lapáttal a kényszerbetegség is. Nálam is jelentkezni szokott ez a múltpn való rágódás olyan életszakaszokban amikor teljesen boldogtalan vagyok. Próbáld meg elfoglalni magad, és olyan dolgpkat csinálni amit szeretsz! Ha az állapot ennek ellenére tartós pszichológus segíthet. Sok sikert kívánok neked a továbbiakhoz!
2020. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, de arra kell gondolnod, hogy a múltban azt a döntést hoztad, amit akkor a legmegfelelőbbnek tartottál. Azóta fejlődtél, tapasztaltál, és most máshogy döntenél, de akkor meg amaz a döntés tűnt helyesnek.


A depressziót kellene elsősorban kezelni, csinálj valamit. Bármit. Tedd rendbe a kertet, takaríts, rajzolj, rendszerezz, mindegy, csak valami fizikai tevékenységet csinálj. A kényszerbetegség esetén meg ugye ellen kell állnod a kényszeres cselekvéseknek, mert minél többször végrehajtod, annál jobban rögzül.

Mindehhez persze jó lenne egy pszichológus segítsége. Ne hanyagold el, mert ez egy spirál, ami lefelé visz.

2020. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sokan vagyunk, hogy arra gondolunk mégegyszer másképp csinálnám. De kár ezen rágodni, mert ugysem tudjuk meg, jól döntöttünk v. rosszul. Két út (v. több)között kellett választani. milyen lett volna a másik?hm. soha nem tudjuk meg. Te se rágodj ezzen és ne gyűlöld magad ezért.Ha elhalasztok valamit és megbánom, késő bánat eb gondolat. Nem tudom kaptál-e gyogyszert a depresszióra.Fel a fejjel!
2020. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!