Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az empátia képes csökkenni?

Az empátia képes csökkenni?

Figyelt kérdés
Még mikor pici voltam és a TV-ben ment valami műsor ahol meghalt valaki vagy kínoztak valakit, néha elkezdtem sírni, vagy félni. Viszont az útóbbi pár évbe mintha ez kikapcsolt volna, már senkivel nem tudok együttérezni, ha valami történik akkor szinte majdnem mindig megjátszom azt hogy együttérzek, valójában nem. Ez az egész jó darabig fel se tünt, azt hittem ez normális , viszont 2 évvel ezelőtt kezdtem el gyanakodni hogy valami nagyon nincs rendben, mivel elkezdtem figyelni hogy a többi ember megbotránkozik mindig ha történik valami, én meg belül sose érzek semmit. Ez mi lehet?

2020. aug. 9. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán a legjobb kategóriába írtad a kérdést.Hát figyelj,ez egy olyan téma,hogy válaszolni lehessen egy csomó másik kérdést neked kéne előbb megválaszolni.Például milyenek voltak veled a szüleid?Történt-e valami jelentős esemény veled ennek az érzésnek az elmúlása előtt?Érezted valaha úgy,hogy "megvilágosodtál"?Meg úgy eleve milyen személyiségnek gondolod magad?Tudsz szeretet érezni más iránt?(ha nem akkor az mondjuk tényleg nagy baj és valóban ebbe a kategóriába tartozik)Figyelj,ha mindenki érezne empátiát a másik ember iránt,akkor nem itt tartana a világ.Én sem szoktam mindig együtt érezni az emberekkel,mert legfőbbképpen jönnek a pitiáner jelentéktelen problémáikkal,de ha már valaki rákos,meghalt valakije,vagy egyéb tragédia történt,legyen az barát vagy ellenség,akkor azért általában megesik a szívem nekem is.Általában az empátia hiánya az önző emberekre jellemző,vagy rosszabb esetben a pszichopatákra,de itt már amolyan betegségként számít,túlzottan nem tudnak vele mit kezdeni,de mivel mondtad,hogy régen volt empátiád,így kétlem,hogy az lennél.Nem tudok róla,hogy az így kitudna alakulni,lehet ebben a többi ember jártasabb.
2020. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szüleim bántalmaztak rengetegszer, ahogy sok más ember is az életbe. Pontosan nem tudom megmondani ezt hogy mikor volt ez az egész hogy kimúlt ez az érzés, talán 4-5 éve, most csak mondtam valamit, visszaemlékezni nem tudok hogy mi volt ez ami után nem voltam már képes sajnálni senkit se nagyon. Alapvetően nem tartom magam annyira jó embernek, de rossznak se, kicsit önző vagyok, úgy csinálom a dolgokat általába hogy nekem jó legyen. Szeretetet viszont nem vagyok képes érezni, még régebben kérdeztem a testvéremet hogy milyen érzés , és azt mondta hogy olyan mintha meleget éreznél a szívednél. De nekem ilyen sosem volt, vagy legalábbis nem emlékszek ilyenre hogy lett volna.
2020. aug. 9. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amúgy azt fontos tisztáznod,hogy mire akarsz ezzel kilyukadni.Zavar ez téged?Szakemberhez akarsz fordulni,de tanácstalan vagy?Valami oka kell,hogy legyen ha kiraktad.

2020. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szimpla kiváncsiság, egyébként nem zavar engem, sőt szerintem ez jobb is ha nem érzek semmit. Szakemberhez nem fogok fordulni.
2020. aug. 9. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!