Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy nagyon érzelmes vagyok, még sincs bennem egy szál empátia sem?

Figyelt kérdés
Apró dolgokon ideges leszek, vagy épp elsírom magam, ugyanakkor ilyesmi dolog pozitív irányban nincs, viszont mások érzelmeit képtelen vagyok átérezni.

2020. febr. 12. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Lélekben még nem nőttél fel. Lehet, hogy korod szerint igen, de lélekben nem. Egy gyerek érzései leginkább önző módon nyilvánulnak meg.

Pl. Ha elveszik tőle a kislapátot a játszótéren, sírva fakad. De ha elkérik tőle, nem adja oda, és még be is idegesedik. Nincs benne empátia. Ahogy benned sem.

Vélhetően a kor előre haladtával majd "kinövöd". Szerintem.

2020. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha egy gyerek nem adja oda a játékát az nem empátia kérdése. Nem jó a hasonlatod.
2020. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

@2

Ajánlom akkor ezt a cikket elolvasásra.

[link]

2020. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
25 éves lány vagyok. Köszönöm a válaszokat, várok még továbbikra is.
2020. febr. 12. 17:08
 5/8 A kérdező kommentje:
ez idegrendszeri fejletlenség lenne?
2020. febr. 12. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ember élete során fejlődik. Testileg is, értelmi szinten is, lélekben is. Ezek jó esetben egymással párhuzamosan fejlődnek, máskor meg nem. De hosszabb idő távlatában e három egy szintre kerülhet. De neked is akarnod kell.
2020. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Érzelmileg is.
2020. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy teged ez zavar, mar egy jele valamifele empatianak. Akinek egyaltalan nincs, azt nem is erdekli es nem is szeretne empatikusabb lenni, hiszen nincs meg az a mozgatorugo, hogy szeretne masokkal kedves vagy segitokesz lenni, hacsak nem nyer rajta valamilyen modon. Egyebkent vannak mentalis betegsegek, mint peldaul a narcisztikus szemelyisegzavar, ahol hianyzik az empatia (allitolag). En sajnos tul empatikus vagyok, igy nem tudom elkepzelni, hogy valakinek ne legyen....kepes vagyok orakig feldult lenni amiatt, mert a vilag masik oldalan szenved egy ismeretlen, vagy bantottak es nem tudok segiteni rajta, sot, olyan emberek szenvedesein idegesitem fel magam, akik mondjuk tobbszaz eve eltek....ez mar a masik veglet, ez sem egeszseges.
2020. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!