Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak szakemberhez a...

Forduljak szakemberhez a helyemben vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Napi szinten gondolok vissza a gyerekkoromba. Beugranak emlékképek, sajnos csupa rossz. Apám folyton részeg volt, anyámmal veszekedtek, mindig csúfoltak a suliban, anyám is folyton velem kiabált. Bátyám nem csinált otthon semmit ( mai napig se).

Mindig kitakarítottam, elmosogattam mire hazaért.

19 éves koromban elköltöztem.

Kicsit enyhültek a dolgok.


Én vettem magamnak házat ,autót, jól keresek

Tavaly a családiház árverésre került, én fizettem ki a kauciót legyen hol lakniuk.

De mindig engem piszkál mamám is, hogy én sűrűn váltogatom a fiúkat ( első kapcsim 6 évig tartott 3 évig nem volt komoly ilyen 1-2 hónaposak meg utóbbi kettő másfél év)


Apám most meghalt, én temettem saját költségen senki nem adott bele, nővérem még a hagyatékin a pénz felével le akar húzni.

Anyámnak előkerült vmi tartozása, mindenki nekem panaszkodik, meg hisztizik.


Folyton csak pörög az agyam, hogy segítsek-e vagy sem.

Én nekem ők nem segítenek, nem támogatnak. Mióta megvettem a házat rám se néztek, meg se nézték mit vettem.


Foglalkozzak velük egyáltalán?



2020. aug. 9. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A temetési költségek felét levonhatod a nővéred örökségéből.

Vagy úgy, hogy anyád fizeti a harmadát, te a harmadát, nővéred a harmadát.


A családod lehúz. Az örökösödési ügy lezártával és kiszállnék ebből.

2020. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Addig örülj, amíg rád se nyitják az ajtót, mert ha anyádnak tartozása van, kinéz, hogy ráterhelik a házára, de mivel a felét a nővéreddel ketten örököltétek, így azt is elveszítheted.


Aztán majd eszükbe fog jutni, hogy hol is laksz te tulajdonképpen "egyedül a nagy házadban".


Vannak ilyen családok, ahol az egyikre, mint a vérszívó piócák rátapadnak, és megeszik az életét.

2020. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt már nem csak erről van szó.

Örökség meg nincs is max a fizuja a számlán.


Agyilag nem tudok már szabadulni, mert mindig bevillanak a régi emlékek.

2020. aug. 9. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy gondoljátok, hogy mentálisan lényegében velem nincs baj? Tehát ők a szemetek nem én, hogy nem segítek folyton amikor kell. Mert csak akkor keresnek amikor kell valami.

Valahogy elkéne engednem, hogy bűntudatom legyen ez miatt? Engedjem el,hogy én vagyok a rossz?

2020. aug. 9. 11:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A leírtakból úgy tűnik hogy nincs komoly mentális bajod, de ezek a családi eredetű, visszatérő stresszorok idővel komolyabb problémát okozhatnak, ha nem teszel érte, hogy javíts rajtuk. Nem lenne hátránya annak, ha elmennél egy pszichológushoz, akár csak azért, hogy megbeszéld az érzéseid azzal kapcsolatban, hogy a családod mennyire kihasznál. Mivel úgy tűnik jól kezeled a problémát, esélyesnek tartom, hogy kb 4 alkalom elég lenne ahhoz, hogy feldolgozd ezeket az érzéseket és hogy a pszichológus megtanítson kezelni őket, hacsak a terápia során fel nem bukkan valami további dolog, amivel dolgozni akartok. Tehát szerintem nem árthat ha elmész, biztosan segítene, és nem kerülne egy vagyonba, ha csak pár alkalommal kell menni.
2020. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondolkoztam rajta hogy elmegyek.

Borzalmas érzés, hogy nincs családom, mert ez nem család... Tudom nem vagyok ezzel egyedül,de mégis rossz.

2020. aug. 9. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!