Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióm miatt nem megy...

A depresszióm miatt nem megy a találkozás a barátaimmal, mit mondhatnék nekik?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában többször is előfordult, hogy hívtak, de vagy meg sem néztem vagy az utolsó pillanatban lemondtam. Nem bírok mosolyt és jókedvet színlelni. Szégyenlem a depresszióm, nem akarom, hogy bárki tudjon róla. Meg hát úgy is csak elbagatellizálnák fogadni mernék. Elintéznék egy “légy pozitív”-val és ennyi.

Nem voltam orvosnál, de úgy gondolom, hogy ez nem csak egy szimpla rossz kedv és öngyilkossági késztetéseim is vannak már hónapok óta. Fojtogat ez az egész úgy érzem. Motivációm mindennel kapcsolatban alábbhagyott (sport,nyelvtanulás,olvasás) .Félek orvoshoz elmenni ezzel, mert úgy érzem nem tudnék teljesen megbízni benne , nem bírnám neki a teljes igazságokat elmesélni, félek, hogy elmondja valakinek. Úgy meg nincs értelme, ha fontos információkat nem osztok meg ott. Abban sem vagyok biztos, hogy kigyógyítana, mert jelenlet tényleg mélyen vagyok eléggé. De kicsit elkanyarodtam ez már más téma.


A lényeg, hogy már hónapok óta nem beszélek senkivel, nincs erőm senkihez. Már csak néha hívnak, de van hogy fel sem veszem a telefont, nem írok vissza csak 1 héttel később..


2020. aug. 10. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Rajtam (szinte csak és kizárólag) a testmozgás segít - nagyon nehéz elkezdeni, de szabad levegőn kocogni/futni nagyon sokat tud segíteni! Szerintem a belekezdés nehézsége miatt valóban nagyon nehéz. Az embernek mindig saját magát kell legyőznie. Tankolj fel kalciummal, magnéziummal és hajrá.
2020. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ne hallgass senkire, valóban nem kell pszichológus. Te is rájöttél arra, amire a sok hülye ''pozitív'' ember nem; az élet értelmetlen.
2020. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

2

Bizonyára nagyon sokat segítettél és most büszke vagy magadra...

És az élet egyáltalán nem értelmetlen.

2020. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
3-aska, nem vagyok büszke magamra, és nem segítettem, csak megerősítettem azt, amit mondott a kedves Kérdező.
2020. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
4 Bizonyára nagyon nagy szüksége volt rá... Momentán segítséget kért és nem megerősítést - na azt pont nem.
2020. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Néha a megerősítéssel lehet a legtöbbet segíteni.
2020. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
6 Neki lehet, hogy nincsen, de neked biztosan szükséged van pszichiáterre, ha ez az eset ebbe a "néha" kategóriába esik szerinted.
2020. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Óvodás korom óta járok szakemberekhez. Még valami? Okostojás.
2020. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!

A szakemberekben megbízhatsz, hiszen köti őket az orvosi titoktartás, tehát, ami a teremben történik, akkor az ott is marad.

Én már egy jó ideje depresszióval küzdök, ami diagnosztizálva is van, viszont rájöttem, hogy az én esetemben már csak én vagyok egyedül, aki segíthet az egészen, de ez nem azt jelenti, hogy nálad is így van!

Figyelj, ne ess abba a hibába, amibe én; ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad ez az érzés, mert akkor nehezen tudsz belőle kilábalni.


Esetleg, ha van kedved, akkor írj rám nyugodtan, beszélgethetünk erről!


A barátaidnak pedig legalább említsd meg, hogy nem feltétlen van minden rendben veled, de nagyon szereted őket. Ne veszítsd el azokat, akik melletted vannak

2020. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

8

...eredménytelenül.....

2020. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!