Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ajánlotok, ha könnyen...

Mit ajánlotok, ha könnyen megbántódom, és elsírom magam, hogy tudnám visszatartani a könnyeimet?

Figyelt kérdés

Én egy 45 éves nő vagyok. Régebben is elég hamar elsírtam magam dolgokon, de édesanyám 5 hónapja meghalt, azóta még érzékenyebb vagyok. Amúgy van párom, van két gyerekünk, 13 évesek. Sokat szoktunk társaságba járni. A párom, aki a maga módján azért szeret, ilyenkor szeret élcelődni rajtam, úgy poénkodni, hogy engem kellemetlen helyzetbe hoz, mert nem tudok visszavágni (próbálok, de az ő poénjai annyira "ülnek", hogy a társaság is nagyokat kacag rajta, miközben nekem nem csak az esik rosszul, hogy ő rajtam viccelődik hanem az is, hogy senki nem mondja, hogy ez v. az gonosz vicc volt, hanem inkább jó poénnak tartják. Ha felveszem, és megsértődök, könnyen mondhatják,hogy jaj, hát ez csak vicc volt! És én érzem magam szarul, hogy szar fej vagyok, és nem értem a viccet. Nemsokára megint lesz egy buli, amire fel akarok készülni ilyen szempontból, mit ajánlotok, mit szedjek be?


Van otthon Frontin-om 0,25-ös. Ebből beszedhetek 1 db-ot mondjuk buli előtt fél órával (nem szoktam gyógyszert szedni, Anyukám szedte). Légyszives ne oktassatok ki, hogy menjek el dokihoz, el fogok menni, de előtte ha ebből 1-et eszek, az ellazít, vagy milyen hatással lesz rám?


Vagy inkább igyak otthon egy felest/jégert/1 deci bort?


Emellett van-e valakinek valami trükkje, hogy ha rosszul is esik, és látszik is rajtam, legalább ne bőgjem el magam, ne potyogjanak a könnyeim? Adott pillanatban gondoljak másra, vagy harapjak bele a számba, hogy fájjon, hogy ne sírjak?


Köszönöm a tanácsokat.


A párom hogy milyen azt ne ítéljétek meg, ő ilyen, vannak jó tulajdonságai is, de élvezi, ha a poénjain röhögnek, tényleg jókat mond, én inkább csak visszavágni szeretnék neki adott pillanatban, de ha elbőgöm magam, akkor ez nem fog menni.


Köszi a válaszokat előre is.



2020. aug. 11. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal nincs baj, ha olyan vagy amilyen vagy. Hogy ikyen érzékeny vagy, ez szép is. Valószínűleg amúgy ezt a párod is szereti benned, ha néha nemmis tudja kezelni.


Szerintem azt próbáld meg, hogy ne félj ezektől a helyzetektől úgy egészében. És ha nem jut eszedbe viszont poén, az nem baj, nem kell, hogy mindenki poénkodós legyen, sok félék vagyunk. Esetleg mondd el ilyenkor, hogy mit érzel, hogy hogy működik ez benned. Ha nem is vicces, de ez érdekes lehet. Meg mutatsz magadból valamit, megismernek jobban.


Meg amit itt kérdezel megkérdezheted a párodat is. Beszélgessetek erről. Ha mersz erről beszélgetni az caökkenti a félelmet, magabiztosabbá tesz, mert tudod, hogy hiába lesz valami nem. egészen fagysz bele, kitudsz látni belőle közben kicist.


A társaságban is lehet azokat a szitukat kereshetnéd aholnotthon vagy. pl én egy emberrel tudok legjobban beszélgetni egysErre szóvalninkább azokat a részeket keresem ahol kevesebben vannak épp. vagynkorábban érkezem amikor még alig vannott valaki és akkor könnyebb kapcsolódni ahhoz aki ott van. egy introvertált valaki más mibt egy exteovertált eleve.


Meg az is fontos, hogy ezek a társas helyzetek részben gyakorláson múlnak. Szóval kísérletezni kell sokat. Hogy milyen jellegű dolgok állnak jól neked amit mondhatsz. Arranpróbálj figyelni, hogy megőrizd a jó kedélyed meg ne hibáztass mást. Szóval akár sírás közben is biztonságban érezheted magad. Akár megölelheted ekkor a párod vagy egy oytlévő nőt akit kedvelsz ez is lehet oldó szépd dolog.


Meg amikor a pároddal kettesbe vagy akkor is gyakorolj vele. És ne félj hogy nem lesz jó a poénod. Akkor mond meg neki, hogy nem sikerül, de most épp gyakorolsz :D És nevess ezen.


szerintem ikyesmi segíthwt ha nem problémaként éled ezt meg.


szerintem az alkohol is arra lehet jó hogy oldottabban gyakorolhass. de nem az fogja megoldani, hanem ha tényleg megy az hogy ne fagyj le, ha fura helyzet van.

2020. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon szép és kedves segítség tőled. Sajnos nekem az ilyen helyzetek tényleg egy sündisznó módszert hoznak ki. Ideges leszek, és idegből próbálok úgy poént mondani, ami esetleg visszabántja a másikat. Nem működik sajnos.


A párommal ezeket a dolgokat csak olyan szinten tudom megbeszélni, hogy megkértem már többször, hogy ne rajtam poénkodjon. Ha ketten vagyunk tudom osztani úgy, hogy szívjuk egymás vérét, és vicces is, de társaságban ez nem megy. Szóval otthon hiába gyakorolok, én társaságban fagyok le ilyenkor.


De próbálom majd megoldani, a sírást mindenképpen el szeretném kerülni, az nagyon kellemetlen egy vidám társasági eseményen. Ez az átölelés működhet, ha épp ott vagyok mellette. Próbálom-próbálom.


Az ellen mondhatnátok valamit hogy akaratlanul is potyognak a könnyeim. Ez nagyon kínos számomra.

2020. aug. 11. 08:44
 3/6 A kérdező kommentje:
A másik ami még eszembe jutott: nem tudnám a párom szívből megölelni, ha velem viccelődik társaságban. Pl. hogy én titokban mindig majszolom a csokikákat, meg már lenyaltam volna a tányért is mert maradt egy kis csokiszósz rajta. El van túlozva az egész, éppen fogyózom, és ettem egy kanállal a desszertjéből. Ha valaki szereti a másikat ne poénkodjon a kárára. Ezt gondolom. Hogy szeret-e? A maga módján. Nem a szerelem a legfontosabb neki, hanem a munkája. Elvan velem. Kb. így érzem.
2020. aug. 11. 09:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van tippje, módszere, taktikája megköszönném a tanácsát.
2020. aug. 11. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedbenhelyedben megkérném a páromat hogy most pár hónapig még ne élcelődjön rajtam, ez egy ilyen időszak, nagyon érzékeny vagyok, sokat segítene ha ebben mellém állna.
2020. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szóval ti ennyire nem veszitek ezt véresen komolyan? Szerintetek ez megengedhető? Ha nincs semmi gond az életemben,nem halt meg senkim, akkor az teljesen elfogadható, hogy én vagyok a poén tárgya egy társaságban, ahol a párom tűz pellengérre? Akár a súlyom, akár más témában (pl. nem tudok jól tájékozódni, v. bármi más)?


Akkor én ülök teljesen háttal a moziban?!


Nektek ez okés, hogy azért, hogy ő kapjon pár "lájkot" (nevetést), azért engem bedob közösbe, mint egy paprikajancsit akin lehet röhögni?

2020. aug. 11. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!