Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris depressziós társaim,...

Bipoláris depressziós társaim, nálatok hogy néz ki egy mániás időszak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 4. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon gyors beszéd, gondolatrohanás, egyik témáról a másikra ugrás átmenet nélkül, hedonizmus, túlmozgás, irreális tervek, fantáziavilágban való túlzott elmerülés (emellett a valóságban történtek elhanyagolása).
2020. aug. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
#1 Nem tudom létezik-e ennél szörnyűbb betegség, de remekül leírtad anyámat. Nagyon hiányzik, hogy sosem tudtam értelmesen beszélgetni a szüleimmel.
2020. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, hogy bármire képes vagyok. Úgy jellemzem magam ilyenkor, mint egy szuperhős. Annyi energiám van, hogy azt nem lehet kifejezni. Nincs lehetetlen. Nincs szükségem se alvásra, se étkezésre. Rengeteget szórakozom, nevetek, nem szedek gyógyszert. Imádom ezt az állapotot.
2020. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában nagyon régen volt, de egyet értek a többiekkel. Olyankor hirtelen támad minimum 100 ötletem, ami valljuk be, képzőművészként igencsak előnyömre vált. A legjobb barátaimat így szereztem, a legtöbb lánnyal is akkor létesítettem kapcsolatot. Mikor permanensen vagyok ebben az állapotban, eufória fog el. Én személy szerint egyátalán nem hanyagolom el a valóságot, inkább megpróbálom kiélvezni azt. Szó szerint halhatatlannak érzem magam olyankor. Sokak azt hitték, drogozok valamit. A hirtelen gondolatok nálam hirtelen beszólásokkal, vicces monológokkal, optimista kijelentésekkel törtek felszínre. Sokszor mosolygok olyankor, és van, hogy az utcán leszólítok valakit beszélgetni. Mikor ilyen pillanatokban kapnak el engem, az emberek jobban kedvelnek, és ezt érzem is. Leginkább szerintem a kontraszt lehet az, ami felerősíti a mánia hatását,ugyanis a depresszió,mikor a "betegség" váltja ki, számomra igen rövid,de nagyon mély, fájó érzésként van jelen. Épp az ellenkezője jelentkezik a depresszív időszakokban. Olyankor befordult vagyok, értelmetlennek látok sokmindent, unmotivált vagyok.
2020. szept. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
A pasim az nala igy nez ki: irrealis tervek, irrealis megvalositas, nagykepuseg, nem lat semmilyen akadalyt (erkolcsi, emberi) es nem veszi eszre a valos akadalyokat sem (jogi, fizikai). Es nagyon faraszto.
2020. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!