Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem talán depresszi...

Mi lehet velem talán depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Már 2020 óta tart ez az érzés hogy a mellkasóm környékén érzek valami nyomást de nem fizikailag fàj nem tudom jól érezni magam sehol és semmitől tavaly nyárón nem volt ez az egész meg az ezelőtti években sem. Unnóm az életemet már az öngyilkosságon gondolkodóm hogy leugrók a 9 emeletről már vidam sem vagyok mindenkit előkök magamtól úgy erzem hogy sírni kell de nem bírók nagyon sok probléma van a családban is egyik probléma után jön a másik. Mit tegyek ez ellen hogy ne legyen ez az egész vakaki segítsen mert előbb utóbb öngyilkos keszek!

2020. aug. 4. 04:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy EKG-t meg egy rutin laborvérvételt kéne végezni rajtad, hogy valóban gond van e a szíveddel

Le kellene foglalnod magad egész napra: iskola vagy munka utána sportolni rendszeresen,haverokkal lógás,eljárni strandra meg szórakozni diszkóba,csajokkal ismerkedés és egy állandó barátnő keresése,számitógépes vagy konzol játékok játszani,könyvek olvasása

Ha még ezek mellett is depressziós vagy akkor marad a phszhihiátria ahol kérd, hogy antidepresszánst irassanak fel vagy amit az orvos javasol de azért a fenti tevékenységeket folytasd attól függettlenül, hogy gyógyszerezel mert nem szabad csak a gyógyszerra hagyatkozni

2020. aug. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2020. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 válaszoló én lány vagyok és mégegyszer mondom nem fizikai fajdalmat érzek már voltam több orvosnál is azt mondták nincs semmi bajom.
2020. aug. 4. 13:39
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálam szorongás miatt volt. Kopasz vagyok lányként mivel kitéptem szálanként az összes hajam és még a lakásból sem lépek ki. Anyukám nem engedi a parókát. Így a belső nyomás fennáll míg ezen a világon vagyok. Volt amikor nem ettem hogy eltompítsam a valóságot.

Te mindenképpen keress fel egy pszichológust.

Legyél okosabb mint én. M

2020. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
15:58 válaszoló és nálad hogy kezdődött a szorongás? És mióta tart?
2020. aug. 4. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Már több mint 6 éve..

Öngyilkosságot kíséreltem meg többször csak leszakadt a szekrényajtó..

Sokat voltam egyedül,így kezdődött, barátok nélkül. Csak a vallásos dolgok érdekeltek amely senkit a korosztályomból, aztán belekerültem egy örvénybe ahonnan már nem volt kiút. Suliban romlott a teljesítményem, nem aludtam, a kinézetem egyre rosszabb lett, így még többen elfordultak tőlem. Anyukám rákos lett, a nevelőapám pedig felém fordult és fogdosott többször.

Képzeletemben élek még mindig. Egy képzeletbeli mennyországban ahol szeretnek. Vannak kis szobrocskáim itthon azokat ölelgetem.

Jártam orvosnál de mindegyik egy másikhoz küldött mert nem tud segíteni.

2020. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon komolynak tűnik a helyzet, nagyon el lehetsz keseredve. A sok-sok probléma meg tudja keseríteni a mindennapokat. De meg fog változni a helyzet. Bízom benne.

Igyál citromfű, vagy orbáncfű teát 2 hétig rendszeresen, az tudja enyhíteni a mellkasi nyomást. A természet még a nagy gyógyító, menj minél többet parkba, erdőbe-mezőre. ott meg tudsz feledkezni a problémákról, és feltöltődhetsz.

Szakember segítségét is jó lenne kérned.

Ezen a honlapon találsz hasznos infókat, meg teszt is van, amit kitölthetnél: [link]

Ha nem szabadulsz a fájdalmas gondolataidtól, hívd a 116-111 ifjúsági lelki elsősegély vonalat - egész nap, éjjel is ingyen hívható. Egy beszélgetés felszabadító lehet. Tudd, hogy nem vagy egyedül!

További segítségért és programokért felkeresheted a CallForHelp honlapját és Facebook oldalát, valamint hívhatod telefonos lelki támogató vonalainkat

2020. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem hogy rajtam mar semmi nem segíthet se pszichológus se szakember se semmi kedves 18:50 válaszoló azért kitöltöm azt a tesztet amit küldtél es megpróbálok valamit kezdeni magammal.
2020. aug. 4. 23:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem önértékelési zavarom van én se tudok sírni de nevetni se belefásultam mindenbe nem hat meg semmi és nem is érdekel, meg tudom, hogy engem nem lehet szeretni úgy hogy pszichológushoz járok először úgy vittek családtagok de tényleg jó el küldöm neked amit nekem írt le elsőnek:

Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én úgy érzem hogy rajtam mar semmi nem segíthet"

Te is tudod nagyon jól, hogy csak úgy érzed. De ha megadod az esélyt, lehet, hogy mégiscsak tud segíteni valaki, hiszen másoknak is tudnak segíteni, te se vagy valami világkülönlegesség, csak egy olyan emberke, aki maga alatt érzi magát. Hívd csak fel az ajánlott telefonszámokat, akár mindet.

2020. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!