Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen amikor valaki pl...

Milyen amikor valaki pl embert hallucinál?

Figyelt kérdés
Néha van olyan, szürkületben, vagy mikor nem hordom a szemüvegem, hogy hirtelen oda kapom a fejem, mintha lenne ott valaki, vagy olyan formát látok pl egy bokorból, mintha emberi alak lenne, de ezt rögtön fel is fogom, hogy nem igaz és, hogy tudom, hogy mi az, amit látok.

2020. aug. 12. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem halucináció, csak az ember alakzatfelismerő képessége.

Ez a veszélyhelyzet azonnali felismerését segíti elő, emiatt látunk abban is arcokat ahol nincsen.

Halucinációm nekem volt imszomniától, érdekes, de nem kellemes érzés.

2020. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egyszer fordult elő velem és ma már tudom h. a félelem ami kiváltotta.

Kb. 25-30 évvel ezelőtt nagyon féltem valakitől az életemet veszélyeztette. Kihívtam a rendőrséget és ígéretet kaptam 48 óra bent tartására. Kora reggel mentem dolgozni a néptelen utcán, sehol senki. Mégis én azt láttam h. az illető jön velem szembe és egyre közelebb ér. Ijedtembe behúzódtam egy bokorba. Munkahelyemről felhívtam a rendőrséget és közölték h. az illető az igazak álmát alussza a fogdában.

Szóval olyan valóságosan láttam hogy a mai napig beleborzongok.

2020. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem antidepresszáns gyógyszertől lehetett, még az elején a betegségemnek. Bár nem is tudom igazán, hogy hallucinácó volt-e.

Az ágyban feküdtem, és közben ment a tv. Előtte aludtam, és mikor felébredtem, és ránéztem a tv-re. Az embereknek olyan fura ördögszerű fejük volt. Egyszerűen nem akartam elhinni amit látok. De addig nem sikerült a "jelenségtől" szabadulni, bár csak pár másodpercig tartott. Utána már rendes emberi fejeket láttam. De még mindig olyan fura visszagondolni erre a dologra. Mintha az agyadba vetítették volna, és addig képtelen vagy ellene bármit is tenni. Utána ahogy tovább néztem teljesen visszaalakult minden normálissá. Nem tudom, hogy ez az volt-e, de nagyon fura érzés. Nekem nem volt kimondottan rossz érzés, mert amúgy is "szenvedtem" a betegségemtől.

2020. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is gyakori hogy szemüveg nélkül sötétben/szürkületben árnyalat látok, de nem hiszem hogy hallucináció lenne. Nagyon rosszul látok a szemüvegem nélkül, ha nincs rajtam diszkomfort érzetem lesz, bizonytalan leszek, ami természetes ilyenkor, mert nem tudok normálisan tájékozódni.

Általában ilyenkor teljesen hétköznapi tárgyakban látok valami oda nem illőt, vagy alakokat.

Annó gyógyszerektől volt egy enyhe vizuális hallucinációm, ott a környezetemet érzékeltem torznak, beleértve magamat is. A tárgyakat kissebbnek vagy nagyobbnak láttam mint ami valójában, a színek gyakran összefolytak. A saját testemet is hol nagyobbnak, hol kissebbnek láttam, más embereknél ugyanez.

Ugh, elég kaotikus lett, de remélem azért érthetően írtam.

De ha jól tudom akkor a leggyakoribb vizuális hallucináció azok az elsuhanó/mozgó árnyak amiket csak a szemed sarkából értékelész. Nem feltétlen emberi alakok, más is lehet.

De nem hinném hogy nálad hallucináció lenne a ludas.

2020. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ki akarja próbálni milyen, álljon a tükör elé és folyamatosan bámulja magát. Egy idő után először csak furcsa lesz a látott kép - mintha nem is mi lennénk - aztán kb 10 perc után a tükörkép helyén rokonok vagy akár idegenek képe jelenik meg. Félelmetes.

Ha valakinek szorulása is van, mindezt csinálja sötétben gyertyafény mellett. Garantáltan be fog szarni.

2020. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi van? 😀🤗😋
2020. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerda, miért ?
2020. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elfáradtam, tényleg még csak szerda van? :D
2020. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Nagyrészt. Ausztráliában már csütörtök.
2020. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ó, tényleg erre nem is gondoltam. Akkor ha most felszállok és oda megyek akkor 'időutazom'? Persze csak 2 percre és vissza is jönnék.
2020. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!