Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami tipp, javaslat?

Van valami tipp, javaslat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves srác vagyok és gyakran hümmögő hangokat adok ki, vagy erősen pislogok ami lássuk be eléggé érthetetlen lehet a körülöttem lévő embereknek, bár van amikor egyedül vagyok és akkor is ezt csinálom. Emberek közt egyébként eléggé szorongok, valamint mindig izzadok (nem, nem csak nyáron a melegbe). Én azt gondolom hogy mindez a bennem felgyülemlett stressztől van. Járok sportolni, voltam már pszichológusnál, édesanyám nem veszi komolyan a helyzetemet, édesapám állandóan a saját cégét építgetni, a testvérem pedig egy igazi elkényeztetett hülyegyerek, minden annyira természetes neki (gyakran miattuk vagyok ideges). Nem vagyok az a bulizós, berúgós gyerek, inkább kerülöm az ilyen embereket, így hát nincs túl sok barátom se. Bár elég sokszor hívtak régebben különböző programokra, de mindig lemondtam, mert nem érzem jól magamat az ilyen társaságokban.Így hát nem nagyon van ember akivel kötetlenül egy jót tudnék beszélni, vagy elmondani a problémáimat. Most próbálok ilyen technikákat elsajátítani a stressz levezetésére, de amikor a családom itthon van, ezek lósz*rt se érnek, olyan ideges vagyok tőlük. Pedig elég jó tanuló vagyok, egy pozitív ember, aki tudatosan táplákozik, odafigyel magára, mostanra mégis megfordult már a fejembe az öngyilkosság is. Nem találom a helyemet a nagy világban. Régebben a tanulás a kisujjamban volt, lenyűgöztem a tanárokat is, mostanra azonban ez a képességem mintha elveszett volna. Vért izzadok mindennel, soha nem tudok koncentrálni vagy az itthoni zaj miatt, vagy pedig a fejemben lévő gondolatoktól és még este aludni sem tudok ezektől a gondolatoktól, ezért folyamatosan fáradt is vagyok. Ez egy ördögi kör, aminek sose lesz vége, ezért is látom ennyire kilátástalannak a helyzetem. Én már annyi mindent megpróbáltam, ráadásul most jön az érettségi, amire úgy érzem már teljesen elfogyok és nem leszek képes megcsinálni.

Légyszíves, aki nem tud valami hasznos kommentet hozzáfűzni, az inkább ne is írjon semmit, köszi.



2020. aug. 13. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

A hümmögés és az erős pislogás két külön dolog.

A hümmögés teljesen rendben van, én is szoktam kiadni hangokat.

Sőt, hajlamos vagyok beszélni magamban, akár utcán is, és úgy eszmélek rá néha, hogy bakker remélem nem hallotta senki :)

Az erős pislogás lehet a szemed fáradtságától, vagy a dehidratáltságától/szárasságától.

Ezt okozhatja a stressz is, tehát idegi alapja lehet.

18 évesen teljesen oké, ha úgy érzed hogy összejöttek a dolgok, pláne ha nem támogató és nyugodt a környezeted.

Ilyenkor pont arra lenne szüksége az embernek.

Ez rányomja az agyi tevékenységre is a pecsétjét, kvázi szarabbul teljesítesz a suliban.

Az miatt meg ne parázz, hogy társaságban ideges vagy.

Ilyen személyiség vagy és kész.

Értelmesebb vagy valamivel az átlagnál, vagy más témakörök érdekelnek, mint az átlagot, ezért szarul érzed magadat közöttük.

Ennek alapja álltalában az önbizalom hiánya.

Nem érzed azt, hogy uralod a helyzetet másokkal szemben.

Ezt viszont tudod fejleszteni.

Rengeteg önfejlesztő módszer létezik, de mindennek az alapja az önbecsülés.

Nem tévesztendő össze az önbecsülés az önbizalommal.

Az önbizalom az csak egy adott helyzetben mutatkozik meg, az önbecsülés viszont végig kísér.

Lehetsz úgy is magabiztos egy helyzetben, hogy nem nagy az önbecsülésed, és fordítva is igaz.

Ha az nincs meg benned, addig nem is fogsz igazi eredményeket elérni.

De nem szabad erőltetni a dolgot.

Már az is elég kezdőlépés ha AKARSZ változtatni ezen.

És nem azért, hogy mások többnek lássanak, hanem azért hogy TE jobban érezd magad.

Az öngyilkosság gondolatai is teljesen oké.

Szerintem nincs ember a Földön, akinek ne fordult volna már meg a fejében.

Nekem is megfordult ennyi idősen, szerintem nem is egyszer.

Ki ne vágyna a végtelen nyugalomra, a szaladó világ közepette, pláne amikor rengeteg a stressz forrás.

A személyiséged miatt se aggódj, javarészt 20 éves korod felett fog kialakulni a jellemed, ami szilárdnak mondható.

20 év alatt még csak tapogatózol, hogy merre is menj.

A tanulásról meg annyit, hogy nem attól leszel intelligens ember, hogy megtanulod amit a suliban tanítanak.

Akkor leszel intelligens, ha elfelejted azt amit ott tanítanak, és nem arra hagyatkozol, amit azok a buta emberek magyaráznak neked.

Nem olyan okosak azok a tanárok hidd el nekem.

Akkor leszel intelligens, ha kiszűröd a sok tanulás között, hogy miaz ami érdekel, és miaz amivel foglalkozni akarsz.

Ha asztalos akarsz lenni, akkor attól leszel intelligens, hogy megtanulod hogy kell azt művelni.

Az igazi tanulás a suli után kezdődik ;)

2020. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!