Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baja annak az embernek...

Mi a baja annak az embernek aki azt hiszi hogy mindenki kibeszéli?

Figyelt kérdés
2020. aug. 13. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez nagyon sok dolog függvénye, de egy szociális fóbiára kifejezetten jellemző ez.
2020. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy csak egyszerűen nem bízik az emberekben. Nálunk az osztályban előszeretettel beszél ki mindenki mindenkit akár barát akár nem. Személyesen is láttam hogy valaki nyalizik a másiknak de ha elfordul egyből kibeszeli "legjobb barátnők" voltak. Ha egy ehez hasonló társaságból valaki atkerül egy másikba viszi magával az előítéleteit, és ez is lehet egy oka.
2020. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Nárcisztikus. Mindig azt figyeli, ki nézi, sutyorognak...

Nekem van egy ilyen ismerősöm. Mindenkit kritizál és azt hiszi, mindenki őt bámulja.

2020. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Többféle. Az említett szociális szorongás, nárcisztikus, de én pl. borderline személyiségzavarnál is tapasztalom.


De el tudom képzelni, hogy ha valaki teljesen egészségesen elmegy olyan munkahelyre dolgozni, ahol mindenki kibeszél mindenkit, 3 hónap után már ő is állandóan gyanakodni fog.

2020. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még általánosban volt olyan hogy ki volt beszélve mindenki, ami eléggé zavart, pl az egyik oszt tár elmondta a másikat mindennek aztán meg amikor beszéltek akkor olyan volt mintha nem gondolna róla semmi rosszat, ez engem nagyon zavart, engem is kibeszéltek, meg kaptam gúnyneveket, ha valakit nem birok valami miatt akkor azt megérzi de nem puncsolok neki.

Van egy néni a faluban, aki valami okból nagyon elkezdett szidni nem értem mi a baja, nagyon zavaró mindennek elmondott.

Fura mert alig ismer.

Tudom hogy egy kicsit fura vagyok, (szociális fóbiám, averzív személyiségzavarom van) Utálom mikor kérdezik miért vagyok szomorú vagy amikor viccelődni szeretnének és azt mondják h ne hangoskodjak (végig kusban voltam). Egy ideje viszont figyelem az embereket pl mikor új suliban voltam akkor 2 tanár beszélt arról h nem beszélek, ezt sutyorogva mondták én ott voltam tőlük 1-1,3 m-re, nagyon bántott a dolog. Egyik nap mentem ki virágot öntözni 2 ismerős kint beszélgetett mikor kiléptem elkezdtek halkabban beszélgetni, majd amikor mentem befelé köszöntek nem egyszer hanem kb 3-szor egymás után, utálom az ilyesmit, meg amikor szó van valamiről és mondják, hogy x,y-nak van segítsége, mert vannak körülötte, hát körülöttem nincs senki ez van...

2020. aug. 13. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Miért is lettem lepontozva? ☺️
2020. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Beképzelt, és azt hiszi, mindenkinek ő a legfontosabb problémája.
2020. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!