Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek, mi bajom lehet?

Nagyon félek, mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Egyre jobban úgy érzem hogy meg fogok őrülni.

Viszonylag gyakran hallok hangokat. Van, hogy a hang olyan, mintha a fülem mellett lenne, ez általában olyan, mintha 10-20 ember beszélne egyszerre, nem kivehető mit mondanak. Máskor kevésbé hallom, de ez kivehető hang/hangok, ezek szoktak nekem mindenféle rossz dolgot mondani.

Ráadásul mostanában egyre jobban félek, aludni szinte egyeltalán nem merek, mert félek, hogy valami történik velem, valamikor csak órákig ülök egyhelyben, miközben úgy érzem, hogy mindjárt meghalok. Az utcára pedig alig merek kimenni, ott is nagyon félek.

Mostanában már különböző lényeket, embereket is látok a szemem sarkában, néha a szemem előtt is. Lassan már azt sem tudom hogy álmodok-e. Egész nap fáj a fejem, nem bírok semmit sem csinálni. Emellett még ott vannak azok a problémák amik nap mint nap gyötörtek ezelőtt is, és ez még csak rátesz egy lapáttal

Már nem bírom ezt ki, félek hogy rosszabb lesz. Alig vannak napok, amiket ezek ne tennének tönkre.

Szakemberhez nem tudok elmenni sajnos



2020. aug. 14. 00:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichiátriára, mert a skizofrénia csak rosszabb lesz. Ma már gyógyszerekkel gyógyítható. Milyen szakmában dolgozol ? Megkövetelik hozzá, hogy normális legyél?
2020. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudsz elmenni szakemberhez? A GYK közönsége mentális betegségek kezelésére nem alkalmas. Ez pedig nyilvánvalóan az, mert se hangok, se lények nem léteznek, ergo kezelésre szorulsz. Jó eséllyel komoly gyógyszeres kezelésre! Kérj segítséget!
2020. aug. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
még fiatal vagyok és nem akarom h bolondnak nézzen a családom, ha elmondom nekik.
2020. aug. 14. 01:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez lényegtelen. Ha nem kezelteted, nem tudsz normális életet élni. Ez a fontos. A család majd megemészti.
2020. aug. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
valószínűleg komolyan sem vesznek. ráadásul 1x más miatt voltam már pszichológusnál, de nem használt, mert meg sem hallgatott, meg sem szólalhattam, másikhoz meg nem hiszem hogy elvisznek.
2020. aug. 14. 01:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. aug. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberhez nem tudsz elmenni? Hát hogyne tudnál! Kötelező. Ma. A pszichiátriára, mert gyógyszerek tudják csak tünetmentessé tenni ezt az állapotot. Egyébként fura, mert a skizofréneknek maguktól nincs betegségtudatuk, ők meg vannak róla győződve, hogy amiket hallanak, az létezik, te viszont tudod, hogy nem. Kivel élsz?
2020. aug. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem tudsz szakemberhez fordulni? Ha elmondanad otthon mar tudnal? Szepen leirtad a skizofrenia egyik leggyakoribb formáját, gyogyszeres kezelessel megszunnenek a hangok es az illuziok is. Csaladodban meg ugyanugy megvan a hajlam ami benned kifejezodott, ugyhogy csak senkit ne nezzenek ok bolondnak.

Amugy ne csuggedj nem fogyatekossag ez, hanem egy kulonleges perspektiva amit a hasznodra is fordithatsz.

2020. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

2 A GYK közönsége mentális betegségek kezelésére nem alkalmas"


Sőt! a közösség nagy részének van is ilyen betegsége :XD


PRO : Ma már a skizofrénia gyógyítható. Bogyókkal és orvosi kontrollal ép eszű maradsz. Az elmebaj ugyanis egyre rosszabb lesz. Később nem létező embereket láthatsz, akik követelőzhetnek. Olyan dolgokat, amikről nem tudod igazak-e


KONTRA : meg leszel bélyegezve. Ki akar foglalkoztatni egy skizofrént, aki spontán dührohamot kaphat és kidobhatja a kollégáit, ügyfelelt az ablakon.

2020. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
éppen ezért nem hiszem h skizofrén vagyok. tudom hogy valami gond van velem, mert eddig nem ilyen volt. igazából csak addig hiszem azt, hogy ezek igaziak, amíg hallom. utána nem. szüleimmel élek, a koromat inkább nem mondom, ha nem gond.
2020. aug. 14. 01:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!