Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezeletlen depresszióval...

Kezeletlen depresszióval együtt élni?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyógyszert szedni mert tudom hogy egy agyhalott zombi lennék tőlük. Jártam pszichoterápiára de egyáltalán nem használt, igazából csak elszomorodtam/felhergeltem magam azon hogy konkrétan láttam a pszichológus fején hogy mennyire nem vesz komolyan, én ilyen légkörben nem tudtam megnyílni.

Nincs is kedvem visszamenni se hozzá, se máshoz. Nem is hiszem hogy lenne nagyon más ingyenes a városban (a fizetős nem opció)

Néhány éven belül tervezek külföldre menni. Tudom hogy ott sincs kolbászból a kerítés vagy milyen hülye közhelyet szoktak mondani, de meggyőződésem hogy a depressziómat két dolog okozza: az a kilátástalan helyzet ami ebben az országban uralkodik (nincs erőm vitatkozni, ha szerinted itt minden rendben van, akkor gondold azt és görgess tovább, komolyan nem bírnék el még egy kiosztást ezzel kapcsolatban)

illetve az a sok szarság ami történt velem, amikre folyamatosan emlékeztet itt minden.

A kérdésem pedig az lenne, hogy érdemes-e megkockáztatnom azt hogy hagyom az egészet és nem kezeltetem, annak ellenére hogy hétről-hétre egyre rosszabb az állapotom, vagy inkább vegyek erőt magamon és kezdjek magammal valamit? (mit?)

Tudom hogy így ennyiből még egy szakember sem tudja felmérni a helyzetet, de ötletem sincs hogy hova fordulhatnék, a pszichiátriától már kifordul a gyomrom őszintén szólva.



2020. aug. 15. 00:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És egyre gyakrabban gondolok az öngyilkosságra, most már konkrétan csak a bátorságot gyűjtöm hozzá mert nem tudom hogy mégis mi értelme lenne tovább szenvedni ebben az életnek nevezett pokolban
2020. aug. 15. 00:30
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi okozza? Bocsi nem tudtam kivenni a szövegből.
2020. aug. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Mindenképp szedd össze magad és tegyél valamit mindenre van megoldás hidd el, és az öngyilkosságról meg hallani se akarok ! Azt hiszed senkinek nem volt még olyan nagy baja hogy legszívesebben eltűnne a világról? MINDENKIVEL előfordul ilyen de nem szabad SOHA feladni érted ?
2020. aug. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
41%
Az igaz, hogyha kétezer kilométerre hagyod ezt a helyet a hátad mögött akkor sokkal felszabdaltabb leszel.
2020. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok agyhalott zombi,husz eve szedek antidepresszanst. Le tudtam jonni rola parszor, de belattam, hogy gyerekkoromtol szenvedes volt az eletem, es van ra segitseg. Igy is elofordul kis hullvolgy, de ossze nem hasonlithato.

Nem ertem a totalis gyogyszer-ellenesseget. Ma mar nem ott tartunk, ahol evtizedekkel korabban.

Akiket zombikat ismertem, azok skizofrenek voltak, es zombisag elott veszelyesek voltak, mas modon szenvedtek.

A depresszio nem elmebaj, es a gyogyszer sem arra szolgal, hogy kivonjon a forgalombol.

2020. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2: egyfelől a kilátástalan helyzet, az hogy úgy érzem hogy ebben az országban egyszerűen nincs jövőm, ha meg máshova megyek ott meg kezdhetem elölről az egész életemet. másfelől meg az hogy kb amióta csak élek mindenki csak rugdos, én vagyok mindenki boxzsákja, soha semmi nem jön össze, és ha valaki hajlandó emberként viselkedni velem akkor meg mindenki elvárja hogy pitizzek neki... ocsmány az egész

3: nem gondolom azt hogy másnak nem volt ilyen baja, nem gondolom magam különlegesnek, csakhogy engem az nem vigasztal hogy másnak is szar...

4: ez tartja bennem egyedül a lelket sajnos

2020. aug. 15. 00:49
 7/11 A kérdező kommentje:

5: jó azért ilyen pozitív tapasztalatot olvasni a gyógyszerrel kapcsolatban.

nekem pl az volt fura a legelején, hogy kapásból ahogy bementem a dokihoz egy 10 perces beszélgetés után egyből fel akarta írni, értem hogy jó szakember és felmérte ennyiből is hogy van baj, na de kicsit érdekesnek találtam hogy ct meg minden ilyesmi nélkül fel akarta volna írni, aztán a betegtájékoztatót elolvasva méginkább megrendült a bizalmam... meg aztán vannak gyógyszergyártásban dolgozó ismerőseim és mind amellett kardoskodik hogy nem szabad azokat beszedni... és ők tudják is hogy mi van bennük...szóval szkeptikus vagyok

2020. aug. 15. 00:53
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Azt tudhatnád hogy a legtöbb ember rossz akaró de a saját életedet 1 emberért se szabad feladni, költözz el és ne legyél lusta újra tervezni az életed mert csak 1 van belőle és halál után már nincs visszaút! Szerintem rengeten bármit megadnának hogy élhessenek! De ha gyenge vagy akkor tessék bujj el a világ elől de ezt megfogod úgyis bánni...
2020. aug. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nagyon megértelek, nagyon súlyos depresszióval elek együtt évek óta. A fo oka a kilátástalan helyzetem. En is sokáig gyogyszerellenes voltam, most mar nagyon szívesen szednem, de olyan mellékhatásokat okozott es olyan panikrohamot, hogy ott helyben meg akartam dögleni... en jelenleg ezért nem szedem. Amit meg tehetsz, hogy befekszel a kórházba. En biztosan be fogok majd egyszer, jelenleg nem tudok. Egyébként en 2 állami pszichológust próbáltam, hát szavak nincsenek ra olyan rosszak voltak.
2020. aug. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Ebben a kérdésben lehet egy pár hasznos válasz, ami segíthet ha van egy kis időd olvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1039637..


Isten megóv, ne aggódj!

2020. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!