Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki volt már pszichózis állapot...

Ki volt már pszichózis állapotában? Mikortól lehet annak nevezni?

Figyelt kérdés
Direkt nem akarok rákeresni, mert félek, hogy bemagyarazom magamnak. A súlyos depresszió átfordulhat ebbe az állapotba? Szerintem velem mar egy párszor megtörtént
2020. aug. 17. 03:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem voltam, de nem egy ilyen beteggel találkoztam már. A pszichotikus betegnek egyáltalán nincsen realitásérzéke, téveszmék, hallucinációk, képzelgések jellemzik. A depresszió is vezethet pszichózishoz, ahogy írod. Orvosnál jártál már?
2020. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jártam, a gyógyszert nem bírom, na attól kerültem csak brutális állapotba... az állami pszichológus egy nagy semmi volt, semmit nem segített.
2020. aug. 25. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem csak egyfajta gyógyszer van. Ha az egyik nem jó, kell íratni másikat. Nincs lehetőséged magán pszichológushoz menni? Állítólag ég és föld a különbség.
2020. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Maganrol is hallottam mar nagyon rosszat, de egyébként nem is engedhetem meg magamnak a magánt... a 2 állami, akiknél voltam, hát nem tudom mit tanítanak az egyetemen...
2020. aug. 25. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:

az már valami, ha felismered, hogy baj van! miből gondolod, hogy pszichózisba kerültél? téveszméid vannak? paranoia, stb?

nem tudom, hogy a depresszió vezethet e ide, szerintem önmagában a depresszió nem, inkább ha depressziónak tűnő személyiségzavaros állapot áll fönt.

én ismerek nagyon közelről olyat, akinek mindennapos téveszméi vannak, és még soha nem ismerte föl, hogy nem normális (amúgy hivatalosan normális), szóval ezt belátni szerintem nem olyan egyszerű.

2020. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokáig a skizofreniatol féltem, hipochonder vagyok, de hallucinalni, hangokat hallani nem szoktam, szóval talán az kizárható... súlyos depressziós vagyok, személyiségzavarom van es kenyszerbeteg is vagyok. Egyszerűen a magány, a depresszió, a duhrohamok, a sirogorcsok, a kínzó kényszeres gondolatok, a kilátástalanság, a múlton es jövőn való ragodas mar olyan egyveleget alkot, hogy néha úgy érzem, mintha csak lebegnek es nem érzékelnem a világot magam körül... plane ha aludni sem tudok. Nem akarom elolvasni a pszichózis konkrét tüneteit, mert felek, hogy félrevezet.
2020. aug. 27. 03:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát így ennyiből inkább személyiségzavar tünetei, bár az kezeletlenül átcsúszhat máshová, főleg korral. Egy komoly pszichiáter kéne neked aki személyiségzavarokban jártas. Az nagyon fontos hogy gyereket ne vállalj ilyen állapotban, ne is érintkezz gyerekekkel, és amennyire tudsz, ügyelj a környezetedre, hogy ne rajtuk vezesd le.

Közhely, de a sport sokat segíthet. Elég jó a belátásod, rálátsz önmagadra, szóval szerintem van remény, hogy javuljon a helyzet.

2020. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát gyereket sajnos sohasem tudok vállalni... ezt bánt is, de nincs mit tenni, sosem volt kapcsolatom es nem is lehet. Amúgy a gyerekek pont, hogy jo hatassal vannak rám, a felnőttektol undorodom mar inkább. A pszichiátriára egyer mindenképp be kell fekudnom, ha ott nem tudnak csinálni velem valamit, akkor sehol.
2020. aug. 27. 12:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem. Szerintem nagyon jól atlatod a helyzetedet, ami ritka. Tiszteletreméltó az is hogy nem vállalsz gyereket.valoban pszichiáterhez kell fordulni. Szerintem nem vagy pszichózisban. Sajnos ismerek kettő olyat, aki abban van. Ok nem látják át azokat amiket te igen.nekik nem kell orvosi segítség mert oszerintuk mindenki más őrült csak ők nem.

Ettől te a jelek szerint nagyon távol vagy.

2020. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!