Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már skizofrénia ? Mire...

Ez már skizofrénia ? Mire számíthatok ?

Figyelt kérdés

Pszichózist diagnosztizáltak nálam . Depressziótól kezdve a szorongáson keresztül a kényszerbetegségig és a deperszonalizációs szindrómáig átmentem mindenen az utóbbi két év során , többszöri kórházi bentfekvés mellett . Nem akut pszichózis , hanerm gondolatzavarok , egyszerűen nehéz gondolkodni , mintha nem fognám fel amit gondolok , illetve nem vagyok képes a környezetemből egyszerre több ingert észlelni . Továbbá sűrűn énidegen érzésem van , emlékeim nem jönnek spontán mint ahogy az normális és nehézséget okoz visszaemlékezni a részletekre .

Hallucinációt nem tapasztaltam , azaz skizofréniára jellemző pozitív tüneteket , de érzelmileg elsivárodtam relatíve és amellett áll az is , hogy már jóval több mint fél éve tart . Téveszmém nem volt , azaz betegesen durván azt hittem , hogy elképesztően csúnya vagyok és emiatt csődbe ment a stúdiumom , de ahogy később tudtomra adták hogy nem hogy nem vagyok csúnya , hanem jóképű vagyok , utólag összeállt hogy melyik helyzetet hogyan értelmeztem félre akkoriban , és egy pillanat alatt realizálódott bennem , hogy mennyire irreállisan láttam , viszont akkoriban ez egyszerűen nem jutott eszembe .

Ok esetleg a relatív nehéz gyermekkorom , az egyetemről való kiíratkozás , édesanyám külföldre költözése , majd az én külföldre költözésem lehet . Esetleg egy öngyilkossági kísérlet okozhatott károsodást (egy rakás pszichiátriai gyógyszermix) .

Nem betegesen , de nem hiszek az orvosomnak , nem hinném hogy őszinte lenne .

Mire számíthatok ? Gyógyszerezés mellett fog ez rosszabbodni , illetve élethosszig fog tartani valóban ? Már egy éve szenvedek vele , és nem volt szünet , tehát krónikus .



2020. júl. 31. 23:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs hogy hossszú lett , röviden : több mint fél éve tart , de nincsenek pozitív tünetek . A skizofrénia fél éves pszichózis után számít annak , de nem igazán van rá jellemző tünetem .
2020. júl. 31. 23:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen időszakom, nem tudom hogyan mult el de vege lett azota csak depresszios vagyok, meg persze szorongas de ossze sem hasonlithato az akkori allapotommal. Hatha veled is ez fog tortenni.
2020. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Őrülök hogy neked elmúlt , ezt nem kívánnám a legnagyobb ellenségemnek sem . Nálad is több hónapig tartott ?
2020. júl. 31. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!