Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek mennyire...

Ezek a tünetek mennyire jellemzők a Tourette-szindrómára?

Figyelt kérdés

Már 5-6 éves korom óta tapasztalok ingereket különböző mozdulatok elvégzésére, hangok kiadására. Szerencsére jól tudom kezelni, és a legtöbb esetben (amikor nem otthon vagyok) elő sem jönnek ezek a "késztetések". Van úgy, hogy órákon át egyet sem érzek.

Azonban azt tapasztaltam, hogy amikor erős érzelmeket élek át (düh, félelem, stressz, izgatottság stb.), akkor az ingerek felerősödnek, és alig tudom visszatartani őket. Ráadásul az, hogy éppen mire érzek késztetést, változik időnként. Általában motoros jellegűek, de mostanság inkább vokálisak.

Ez ugye Tourette-szindróma? És ha igen, lehet valamivel enyhíteni a tüneteket?

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. aug. 17. 23:02
 1/4 anonim válasza:
Az enyhébb változata.
2020. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el orvoshoz. Betegségeket csakis szakember diagnosztozálhat. Úgy tudom tudnak rá gyógyszert adni.
2020. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, az, de enyhe verzió. Nekem is ez van. Kiskoromban nem nagyon tudtam uralkodni rajta.
2020. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a Magyar Tourette Szindrüma Egyesülettel! Ők mindenben tudnak segíteni, abban is, hogy tisztázd, ez valóban Tourette-e.
2020. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!