Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet változtatni/ki...

Meg lehet változtatni/ki lehet törölni hibás diagnózist a kórelőzményből?

Figyelt kérdés
Hibásan diagnosztizáltak pszichózissal, ezt másodvélemény is megerősítette. Az egyetemem viszont a beiratkozáskor külön zárójelentést kért esetleges mentális betegségekről, és most minden félévben/gyakorlatkor orvosi igazolást kell hoznom arról, hogy nem vagyok közveszélyes. Már kezd fárasztani a dolog, kicsit megalázó is. Lehetséges, hogy korrigálják a már meglévő diagnózist, vagy valahogy igazolják, hogy semmis? Ha igen, mi ennek a módja? Köszönöm!

2020. aug. 21. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Az én storim sokkal viccesebb. Komoly műtétre mentem és ott szóltam, hogy panikbeteg vagyok. Amiről amúgy semmilyen orvosi papírom nincs. Azért mondtam ott mert reméltem kicsit jobban figyelnek rám majd. Amúgy tényleg vannak panikrohamaim. Ott beírták ezt a zarójelentesembe és azóta nem tudom ezt a diagnózist lemosni magamról. :) hiába kértem ne írják oda mikor masodszor mentem műtétre ugyan oda. Közölték hogy így több penzt kap utánam a kórház. :D csak ebben az a vicc hogy ezzel az erővel bármilyen betegséget bemondhattam volna random :D a legjobb hogy még értelme sem volt szólni róla mert úgy kezeltek mint egy hülyét és bármi bajom volt emiatt nem vették komolyan.
2020. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Wow az se semmi! Nekem egy pár perces beszélgetés után megállapítottak 3 olyan diagnózist, amiknek kb egy kritériumát sem teljesítem a DSM szerint. Később hívtak volna hosszabb beszélgetésre is, de úgy benyugtatóztak, hogy nem tudtak fölkelteni. Agymenés.
2020. aug. 21. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:
17%
Figyuzz! Az utóbbi 20 évben ontják magukból az egyetemek a friss diplomás pszichológusokat, akik ráadásul meg is akarnak élni a munkájukból. Hovatovább több a dilidoki, mint a beteg. Ne csodálkozz, ha mindenkire kitalálnak valami mondvacsinált betegséget.
2020. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!