Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depressióból ki lehet...

Súlyos depressióból ki lehet jutni?

Figyelt kérdés

Helló.

Mostanában folyamatosan alszok, akár egész nap tudnék aludni. Volt, hogy elgondolkodtam, hogy éhes vagyok e vagy nem, mert igazából nem voltam de egész délelőtt nem ettem, mivel aludtam. Egszerűen nem érzek semmit, se boldogságot, se szomorúságot. Sírni is csak 2 napig sikerült azt ennyi. Jelelnleg nincs munkám, keresek ezerrel de senki nem hív. Pénzem sincs, hogy magamra költsek vagy a családnak sincs. Saját szobámat ezer éve akarom kicsit felújítani, mert a szín se tetszik, bútorok se. Mostanában is rosszabnál rosszabbak történtek, mint kötörött a fogam, laptopom és a telefonom is már a végétfutja. Olyan mintha egy zárt burokban lennék ahol nincs érzelem, nincs semmi jó dolog. Kinozdulni sincs kedvem, mert nagyon fáradt vagyok egész nap. Egy ideig visszaáltam, hogy reggel kelek és este alszok de azóta újra össze vissza. Most is érzem, hogy álmos vagyok pedig délután 2-ig aludtam. Magányos farkas típus vagyok, egy igaz barátom van akihez néha is nagy nehezen tudom magam rávenni, hogy átmenjek hozzá és ellegyünk, mert nem akarom elveszíteni. Még ha a családomból is valaki meghalna, akkor sem éreznék semmit jelenleg, mert volt rá pédla, hogy egyik családtagom egész nap aludt és kicsit félt a többi de nekem mintha semmi érzelmem nem lett volna. Pedig szeretem őket. Korábban iskola miatt voltak "öngyilkos" napjaim ahol majdnem vonat elé ugrottam, vagy hídhoz el akartam menni de valami visszatartott. Jelenleg nem vagyok öngyilkos hajlamú, de azt se bánnám ha elérne a halál, mert sok mindent elrontottam az életemben és még ha sikerülne új életet kezdenem akkor is megmaradnának az emlékek amik kíséretek. Mit ajánlotok, mit kezdjek magammal? 23 éves lány vagyok és jelenleg munka nélküli, bár bármit megadnék egy munkához. 2019 ősz óta nem találok rendes munkát, pedig keresem és több álláshirdetős portálon is nézegetek jelentkezek amire még egy kis esélyem is lenne. De senki nem hív. Más aki depressziós volt, hogy jutott ki? Szeretnék új életet kezdeni akár egyedül, teljesen más névvel is mert a mostanitól is csak a régi emlékek jönnek vissza. Új személyazonosságot akarok egyszóval, hogy kitöröljem a régi énemet. Egyszer úgyis elköltözök csak addig mit kezdjek magammal? :(



2020. aug. 21. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki, csak segítséget kell kérni, ha önerőből nem megy.
2020. aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan súlyos depresszió, amiből nem lehet kijönni. Magamra gondolok. Gyógyszert nem tudok szedni, a pszichológus semmit sem segített. Persze minden eset más.
2020. aug. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Menj Pszichológushoz, hátha segít. Ha nem, akkor, próbálj meg eggyüttélni ezzel a dologgal...
2020. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pszichológusnal már voltam nem segitett, háziorvosnal is iskolaorvosnal is egyik sem segitett...
2020. aug. 22. 15:19
 5/6 anonim válasza:
Sajnálom. Talán, ha elvonod a figyelmed erről a dologról, és vidám dolgokat csinálsz, olyanokat amiket ténylegesen élvezel, enyhülhet egy picit.
2020. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki kell mozdulni még ha kedved nincs is hozzá szakadj ki ebből a szürke világból még ha pénzed nincs is de sétálni el tudsz menni a barátoddal vagy olvas keres valami hobbit ha tovább merülsz ebbe akkor az egészséged megy tönkre tapasztalat
2020. aug. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!