Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Attól még, hogy depressiós...

Attól még, hogy depressiós valaki, még alhat jól?

Figyelt kérdés
Az a sanda gyanúm, hogy depressziós vagyok, ám azt mondják, aki abban szendved, nem is alaszik jól. Én meg azóta alszom jól, amióta erre gyanakszom?

2013. jún. 6. 12:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Az egyetlen, ami újabban jó az életemben, az az alvás.


Régebben pedig az nem volt jó csupán, világ életemben rossz, felületes alvó voltam.


Bocs a helyesírási hibákért!!

2013. jún. 6. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Altalában a depressziósok nem tudnak jól aludni, éjszaka általában 2 órakor felébrednek és nem tudnak visszaaludni.Reggel fáradtan ébrednek, nncs kedvük semmihez, még az ágyat sem bevetni,vagy megfésülködni stb.
2013. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hypersomnia is lehet a depresszió kísérője, van olyan depressziós aki ki sem kel az ágyból napokig.
2013. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A depressziónak is több fajtája van. Van olyan aki csak azért alszik mert az álmában minden jó és minden tökéletes és ébredésnél vagy rögtön tudatosul benne hogy újra rossz minden vagy kell pár óra mire újra kijön rajta a depresszió. Ez nem is igazán depresszió ez inkább csak depis időszak. Az igazi depressziósok aludni sem tudnak rendesen max 2-3 órát alszanak utána maximum órákig csak forognak az ágyban. Akik még is alszik normál esetben 8-9 órát akkor az a hatalmas fáradtságtól lehet, de akkor is gyakran felébredhet és nem is biztos hogy olyan mélyen alszik.
2013. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A túl sok alvás is lehet a jele a depressziónak. Szoktál emlékezni arra, amit álmodsz?
2013. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen,szoktam.


És köszi a válaszokat!

2013. jún. 6. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:
5. : Megkérdezhetem, miért fontos, hogy emlékszik-e az álmára?
2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. Én ezért alszok 16-18 órákat egyhuzamra.
2013. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!