Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mar mindentol felek?

Mar mindentol felek?

Figyelt kérdés

Igazabol magatol a felelemtol felek. A panikrohamoktol. Ezert inkabb lemondok programokat, mert arra gondolok, hogy mi van, ha ott leszek rosszul.

Ha egyedul vagyok es nem kotom le magam, akkor minden gondolatom megijeszt, felek, hogy barmi kivaltja a panikrohamot. Ha pl. arra gondolok, hogy enni kell, mi lesz ha a kajalastol lesz rohamom, vagy ha meset nezek, mi lesz, ha a mesetol leszek rosszul. Vagy valamire gondolok, es mi van ha az a gondolat valtja majd ki.

Gondolom ez szorongas... De mar nagyon kimerit. Hogyan tudnam ezeket a dolgokat elengedni?


2020. aug. 21. 22:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Koromreszelovel lereszeltem annyit, amennyi a negyedenek tunt. Kessel meg felezni sem tudom, olyan picike, kicsuszik allandoan a kezembol is es a kes alol is.


Azert nem akarom emeltetni, mert ha akkor jobban leszek es le akarom majd tenni, tudom, hogy ugyanezek a felelmek es gondolatok lesznek bennem. Akkor mar regebb ota szednem, nagyobb dozist, lehet nehezebb lenne elhagyni es szerintem baromi nagy kudarcnak elnem meg, ha akkor nem sikerul.

Gyogyszer mellett is akkor volt leginkabb bajom, ha agyaltam, figyelgettem magamat. Most is az a bajom. Megorjitem sajat magamat. Annyira tehetetlennek es elhagyatottnak erzem magam. Osotorozom magam, hogy minek kezdtem el gyogyszerezni, akkor nem kene most ezen keresztul mennem, kozben amugy jo volt anno a gyogyszer, mert sokat lenditett rajtam.

2020. aug. 21. 23:33
 12/13 A kérdező kommentje:

Korulottem kozben mindenki azt mondja, hogy ne szedjek ilyen szrokat. Aki meg panikbeteg a csaladban, annak esze agaban sincs abbahagyni a gyogyszert sem most sem kesobb.

Illetve meg az lebeg elottem, hogy ha emelek, a szorongas mellett mas erzelmeket is elnyom a gyogyszer. Olyan jo neha kiakadva sirni, olyan jo meghatodni, jo neha ha merges vagyok kiduhongeni magam. A gyogyszer ezeket az erzeseket is tompitja. A gondolkozasomat meg nem valtoztatja meg, pedig nekem azt kene nagyon. Megtanulni lszrni mindent, de ez nem megy. Leragadok, megakadok dolgoknal, es addig agyalok rajta, amig jol fel nem idegesitem magamat.

2020. aug. 21. 23:37
 13/13 anonim ***** válasza:
Kezdj el GAPS diétát, hátha segít (a pszichológus és a gyógyszerek mellett).
2020. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!