Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Marihuannáról leszokás alatt...

Marihuannáról leszokás alatt meddig leszek ilyen ingerlékeny,és motiválatlan?Gyerekek mellett is sikerülhet?

Figyelt kérdés

2 gyermekem van itthon velem már lassan fél éve egy pici lakásban.Kudarcot valok sorban.Mert ha nem szívok nem vagyok jó társaság számukra úgy érzem.

A függőség lelki/mentális oldalon mutatkozik.

Egyszerüen minden zavar és szó szerint semmihez sincs kedvem nélküle.


2020. aug. 23. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Miért, miután szívsz motivált leszel? És mégis mire?

Ne haragudj, de nem tudok elmenni emellett a kérdés mellett szó nélkül, és nem az motivál, hogy most majd jól "megmondom a tutit valakinek". Sokkal inkább az, hogy 2 gyereked van veled otthon, és te pedig azt kérdezed, hogy sikerülhet e leszokni a füvezésről mellettük.


Csodás. Az a kudarc, hogy 2 gyereked mellett füvezel, nem pedig az a KIFOGÁS, mi szerint "nem vagy nekik jó társaság" ha nem szívsz.

Ők nem elég motivációk számodra ahhoz, hogy rendbe tedd az életed és a lelki világod?


Keress fel szakembert / orvost / kórházat / pszichológust .. , ha segítség kell a leszokáshoz, ne pedig a kifogásokat meg a mentségeket keresd arra, hogy miért csinálod.


Lényegtelen, hogy hány évesek a gyerekeid, ami biztos, hogy egy gyerek sem érdemli azt meg, hogy egy függő szülővel nőjön fel!!

Nekem volt részem benne, és SOHA nem tenném ki ennek a gyerekeimet.


A problémákat megoldani kell, és ha szükség van rá, segítséget kell kérni a megoldásukhoz. Nem pedig a könnyebb utat választani, és tartósan valamilyen tudatmódosítóhoz folyamodni. Attól még soha senkinek nem oldódott meg az élete,sem pedig a gondjai.

Maximum pillanatnyi nyugalmat és gondtalanság érzést nyújt, valódi segítséget soha.

2020. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első 2 hét nehezebb. Viszont azt a nyugalmat másként nem igazán lehet elérni, szóval évekig ott lesz a kísértés.

Jó ha van valami módszer amivel pl esténként ki lehet kapcsolni. Nekem erre a zen meditáció vált be. Igaz sokat kellett gyakorolni mire belejöttem, de sikerült több hónapot is kihagynom. Aztán sajnos jött a nyár és vissza is estem. Nekem extra nehéz ez mert 19 éve szívok.

2020. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez attól függ. ha szárazon "szoksz" le, akkor örökre elvonásaid lesznek. érdemesebb ezt szakszerűen csinálni
2020. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Elősször is őszintén tiszta szívből gratulálok, hogy meghoztad az elhatározást, hogy le akarsz szokni.

Én azt javaslom, hogy fordulj szakemberhez, ő biztosan segít a leszokásban.

Egyedül neveled a gyerekeket?

Hol van az anyjuk?

Vagyis elnézést, de rögtön arra gondoltam , hogy férfi vagy, aztán elnézést ha tévedek.

Az én párom is napi szinten füvezik, sokan azt hiszik attól rögtön lezüllött lesz valaki, meg hogy olyan mint az alkohol.

Ezt csak az érti aki ilyen ember mellett él vagy akinek az ismeretségi körében vannak érintettek.

Nagyon sok olyan apukát ismerek akik szívnak, és mint ahogy a páromnak is rendes, normális munkahelyük van , normális anyagi körülmények között élnek, normális családi háttérrel, csak éppen pl az egyetemen rákkattantak és azóta nehezen tudnak megválni tőle.

Az én párom pl egy cigit szív el naponta és abba óránként bele szív egyet-kettőt. Nem is nagyon látszik rajta.

A lényeg a lényeg , hogy szakember segítsége kell.

Mivel most nekem is gondjaim vannak, ezért a párom úgy döntött elrángat egy pszihológushoz és eljön velem, hogy ő meg akkor leszokjon a cigiről.

Mivel babát tervezünk így nálunk is fontos, hogy leszokjon erről a függőségről.

Hajrá, én nagyon drukkolok neked!

Amit ajánlok pl, hogy próbáljatok meg sokat elmászkálni a gyerekekkel amikor otthon vagytok, hiszen akkor egészen biztosan nem fogsz rágyújtani, és próbáld estére lecsökkenteni, hogy csak este szívd.

Bár igazából a leszokáshoz szerintem a legjobb út az lenne ha egyszerűen nem vennél többet és nem gyújtanál rá többet.

Talán z elején a sok program, mászkálás, kirándulással való kompenzálás segít.

Van valami oka amúgy annak, hogy füvezel vagy csak rászoktál te is az egyetemen?

2020. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!